Belgia pokonała Polskę 18:17 i zajęła siódme miejsce

Belgia zajęła siódme miejsce w Mistrzostwach Europy w Rugby (mężczyzn) w niedzielę w Amsterdamie. Debels Noir, prowadząc do przerwy 11:10, pokonały Polskę 18:17, a ich jedyny sukces w kampanii odniósł w meczu o uniknięcie ostatniego miejsca w Rugby European Championship (REC), drugiej lidze kontynentalnego rugby. Florian Remy (13 punktów) zdobył jedną z dwóch belgijskich prób.

Mecz zaczął się mocno. Graliśmy tylko przez 41 sekund, kiedy Dazy Corniz miał próbę, a Florian Remy jej nie wykorzystał (5-0). Reakcja Polaków przeszła przed metę (5-7) po próbie nawrócenia. Wywiązał się pojedynek, nieco zepsuty błędami, zmuszając rzymskiego sędziego, pana Serbana, do co jakiś czas interweniowania. Rémy Toulouse z rzutu karnego (10. miejsce) przywrócił Belgom kontrolę (8-7). Polska zdobyła jednego gola na dwa (8-10) w 24. minucie, po czym rzut karny Remue pozwolił Diables Noirs na prowadzenie 11-10 w 28. minucie.

W drugiej połowie walka trwała dalej między liniami napastników, ale żaden z nich nie dostrzegł błędu aż do 62. minuty i przebił Remy’ego, który prześlizgnął się za linię bramkową i zmienił swoją próbę o krok (18-10). Polacy zdobyli również bramkę w 76. minucie (18-17) na tyle, że ostatnie minuty były niepewne, zwłaszcza że Belgowie zakończyli mecz na czternastym miejscu. Ale nic więcej nie jest zaznaczone.

Lions przegrali z Polską (21:15) w fazie grupowej 18 lutego w Gdyni. Porażka oznaczająca czwarte miejsce w grupie B. Pierwszy mecz rozstawowy przegrali 31:19 z Holandią 4 marca w Amsterdamie, co zmusiło ich do rozegrania tego spotkania, by uniknąć ostatniego miejsca.

Turecki klub sportowy przyjął w tym sezonie nową formułę i żadna drużyna nie spadła na koniec tego sezonu.

READ  Były nazista uhonorowany w Kanadzie: Polska bada możliwą ekstradycję