Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Beavers Take Off Internet An Entire Village – Western France Evening Edition

Beavers Take Off Internet An Entire Village – Western France Evening Edition

Mieszkańcy Tumbler Ridge, kanadyjskiej wioski w Kolumbii Brytyjskiej, byli niemiłym zaskoczeniem, że nie mieli dostępu do Internetu przez 36 godzin. Uważa się, że źródłem problemu są bobry.

Historia rozgrywa się w Kolumbii Brytyjskiej. (Mapa: Zachodnia Francja)

Przez ponad 36 godzin mieszkańcy małego miasteczka Tumbler Ridge w Kanadzie byli pozbawieni internetu. Jeśli sytuacja nie jest wyjątkowa, przyczyna tego niepowodzenia jest gotowa na uśmiech. W rzeczywistości, jeśli 900 osób nie może używać swoich gadżetów komputerowych przez około dwa dni od soboty 24 kwietnia, dzieje się tak, ponieważ bobry gryzą kable.

Kabel gryzie

Prasa kanadyjska powtórzyła to niezwykłe stanowisko. W rzeczywistości Telus, dostawca usług internetowych serwisu, potwierdził to lokalnym mediom „Bobry gryzły nasz światłowód w kilku miejscach, powodując ogromne zniszczenia. Nasz zespół zlokalizował pobliską tamę i wygląda na to, że gryzonie kopały pod ziemią wzdłuż potoku, aby dotrzeć do naszego kabla, który był zakopany na około metr głębokości i chroniony kanałem nad metr grubości. ”

Po ponad 36 godzinach bez kontaktu sytuacja wróciła do normy w niedzielę 25 kwietnia około godziny 18:00 (czasu lokalnego).

Według informacji firmy gryzonie szukały materiałów do budowy swoich domów.

Rzecznik Telus udostępnił również zdjęcie słynnej tamy. Szczególnie widzimy oznaki włókien. Liz Sauvé, rzeczniczka Canadian Telecom, dobrze się wcześniej bawiła „Niezwykle niezwykłe i niepowtarzalne w wydarzeniach zwrotnych w Kanadzie”.

Chciała jednak kategorycznie przeprosić klientów dotkniętych niepowodzeniem. Wskazała również, że w najbliższych dniach może to wpłynąć na sieć komórkową w regionie. Po wymianie uszkodzonego kabla wszystko powinno wrócić do normy.

READ  To wyprzedaż laptopów w ramach letniej 3 wyprzedaży: TOP 10