Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Barbary Braffy i Francji brakuje drugiego miejsca, liderów Włoch i Grupy Manskin

Włoska grupa Manskin nieznacznie pokonała Francję i Szwajcarię.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Włochy wygrały 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w sobotę 22 maja w Rotterdamie (Holandia). Z tytułem Zamknij się i dobrzeWłoska grupa Maneskin zdobyła większość głosów jury i publiczności w zaciętej walce z innymi kandydatami, zdobywając 524 punkty. To pierwszy raz od 2017 roku, kiedy wygrała piosenka bez angielskiego. Francja, reprezentowana przez Barbarę Bravie i nazwisko Tutaj, Angry drugie miejsce z 499 punktami. Nie było to niezasłużone, Francja zdobyła swój najlepszy wynik od 30 lat i drugie miejsce w 1991 roku.

Eurowizja: Przeżyj ponownie występ Måneskin, włoskiego zespołu rockowego z ich rockową piosenką "Zamknij się i dobrze"

Francja przekonała zarówno jury, jak i publiczność, zdobywając 248 punktów i 251 punktów w dwóch kolejnych głosowaniach, co jest najlepszym wynikiem francuskiego kandydata w historii konkursu. To bardzo dobry występ La Francophonie po raz pierwszy od zwycięstwa Celine Dług W 1988 roku umieścił dwie piosenki na podium, a Szwajcaria zajęła trzecie miejsce w tytule Cały wszechświat, Przez młodego Gjon Tears, został zauważony w Tele-hook The Voice. Poniżej przedstawiamy występ francuskiego kandydata.

"Tutaj" : Przeżyj ponownie misję Eurowizji 2021 Barbary Braffy

Okrutne rozczarowanie czterech krajów: Niemiec, Hiszpanii i Holandii nie dostało żadnych punktów od widzów, kiedy Wielka Brytania skończyła umierać po raz drugi z rzędu, nie zebrano ani punktów jury, ani punktów widzów.

READ  Fobos został wkrótce zaadaptowany przez Victora Dixona do serii