Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie: Odwiedzając dziwny obiekt międzygwiezdny odkrywa „Oumuamua”.

W 2017 roku tajemniczy bolid zaskoczył astrofizyków do tego stopnia, że ​​niektórzy wysunęli hipotezę o statku pozaziemskim.

Le Figaro z AFP

opublikowany

Ta zawartość jest niedostępna.

Artystyczna wizja pierwszej międzygwiezdnej asteroidy o nazwie „Oumuamua”, wykonane przez Europejskie Obserwatorium Południowe, 20 listopada 2017 r. NÓŻ M.GRAIN / AFP

the Tajemniczy piorun przechodzi przez nasz Układ Słoneczny W 2017 roku dokuczano astrofizykom, z których jeden posunął się do tego, że uznał to za technologię pozaziemską. Badanie opublikowane w środę 22 marca zawiera wyjaśnienie.Nie pozaziemskieza tę dziwną wizytę.

Został zauważony przez teleskop na Hawajach”Oumuamua” (Oznacza „reflektorna Hawajach) leciał z tak dużą prędkością, że mógł nadejść tylko, i to był pierwszy raz, z innego systemu gwiezdnego. Odkrycie to zaniepokoiło społeczność astronomów, którzy od dawna poszukiwali kometopodobnych obiektów wchodzących do naszego Układu Słonecznego z ogromu kosmosu.

Ta zawartość jest niedostępna.

Coś dziwnego

Tyle tylko, że 'Oumuamua nie wyglądała jak zwykłe komety: nie miała tych charakterystycznych włosów, które tworzą się z ogromnego halo gazu i pyłu, gdy zbliża się do Słońca. Międzygwiezdny gość, który miał około stu metrów średnicy, również wyróżniał się blaskiem i dużym kontrastem jasności, sprawiając wrażenie metalicznego obiektu obracającego się wokół siebie.

Ale, co dziwne, po okrążeniu Słońca 'Oumuamua przyspieszył i zboczył ze swojej trajektorii, napędzany tajemniczą siłą, która wyrzuciła go z Układu Słonecznego. Naukowcy byli oszołomieni i skończyli z czterema miesiącami niekompletnych i pozornie sprzecznych danych, które próbowali odkryć. Dało to początek całej serii teorii. Niektóre „To było poza wyobraźniąPotwierdza to AFP Jennifer Bergner, astrofizyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i współautorka badania opublikowanego w czasopiśmie Nature.

Uwięziony wodór jest po prostu najbardziej ogólnym wyjaśnieniem.

Darrell Seligman, badacz z Cornell University i współautor badania

Według jego interpretacji, niezależnie od pochodzenia „Oumuamua, jest to ciało podobne do komety, bogate w wodę. Podczas podróży przez przestrzeń międzygwiezdną był wystawiony na działanie promieni kosmicznych, które bombardowały wodę uwalniającą wodór, która została uwięziona w ciele ciała.

Gdy kula ognia zbliżyła się do słońca, ciepło z kolei uwolniło uwięziony wodór, który działał jak „motywacjaCo popchnęło go na nieoczekiwaną ścieżkę. „Uwięziony wodór jest po prostu najbardziej ogólnym wyjaśnieniemDarrell Seligman z Cornell University i współautor badania, powiedział w komunikacie prasowym.Niewątpliwie dostarcza pierwszego wyjaśnienia, prostego i opartego na faktach, osobliwości tego obiektuZe swojej strony skomentował to Marco Micheli, astronom z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Przeczytaj także – Asteroida Ryugu Obejrzyj pierwsze chwile Układu Słonecznego

obcy statek

Ale te wnioski nie sprawiają, że wszyscy się zgadzają. Poczynając od Avi Loeba, byłego dyrektora Wydziału Astronomii na Uniwersytecie Harvarda: Wybitny naukowiec argumentował, że najbardziej wiarygodnym scenariuszem jest to, że Oumuamua był statkiem pozaziemskim. Kontrowersyjną tezę obronił w 2021 roku w książce pt Pierwsza oznaka inteligentnego życia pozaziemskiego.

Ta zawartość jest niedostępna.

W odpowiedzi na pytanie Agence France-Presse o badania przyrody astrofizyk powiedział, że kometa nie ma ogona.To tak, jakby powiedzieć, że słoń to zebra bez paskówKometa 2I/Borisov, drugi pozasłoneczny gość zauważony w 2019 roku, jak wspomina, miała długie włosy pyłu. Jennifer Bergner odpowiedziała: „Gdyby Oumuamua nie miał ogona, byłby prawdopodobnie znacznie mniejszy niż wszystkie komety obserwowane do tej pory”. , w tym 2i / Borysów.

Przeczytaj także – Teleskop Jamesa Webba, CBD, Paxlovid… Najważniejsze osiągnięcia naukowe 2022 roku

Notatki w 2025 roku

Wkrótce sytuacja może się zmienić. Oczekuje się, że obserwacje z teleskopu Vera-C.-Rubin w Chile, które rozpoczną się w 2025 r., pozwolą odkryć wiele nowych komet wewnątrz i na zewnątrz Układu Słonecznego. Astrochemik dodał, że gdyby te mniejsze wykazywały oznaki uwalniania uwięzionego wodoru i nie miały ogona, takiego jak Oumuamua, potwierdzałoby to teorię.

Jeśli chodzi o możliwość istnienia inteligentnego życia poza planetą Ziemia,Wszystko zależy od wymaganego poziomu dowodu.Można to tak nazwać, komentuje naukowiec. „Nigdy się nie dowiemy, czym jest 'Oumuamua, straciliśmy swoją szansę. Ale na razie myślę, że oferujemy przekonujące, nie-przestrzenne wyjaśnienie.ona konkluduje.

READ  Google formalizuje swój składany smartfon Pixel Fold, broń przeciwko iPhone'om