Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie Bank of Canada pokazuje pogarszające się perspektywy biznesowe na III kwartał 🔎

Badanie Bank of Canada pokazuje pogarszające się perspektywy biznesowe na III kwartał 🔎

Badanie Bank of Canada wykazało, że w trzecim kwartale zaufanie przedsiębiorców w Kanadzie osiągnęło najniższy poziom po pandemii. Spółki zgłaszały pogorszenie perspektyw sprzedaży oraz trudności w regulowaniu krótkoterminowych zobowiązań finansowych ze względu na wysokie stopy procentowe. Choć oczekiwania inflacyjne nieznacznie spadły, pozostają one historycznie wysokie. Bank Kanady, który w zeszłym miesiącu utrzymał główną stopę procentową na poziomie 5%, jest zaniepokojony utrzymującą się presją inflacyjną. W badaniu podkreślono również, że wyższe stawki mają negatywny wpływ na ponad 70% kanadyjskich przedsiębiorstw, z których wiele odnotowuje spowolnienie popytu konsumenckiego.

Inflacja w Kanadzie, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, ostatnio nieznacznie wzrosła. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że pomimo podwyżki stóp procentowych oczekiwania przedsiębiorstw co do podwyżek cen pozostają wysokie. Wskazuje to na utrzymującą się presję inflacyjną, która może stanowić wyzwanie dla władz monetarnych i decydentów polityki gospodarczej.

Najważniejsze wnioski z badania:

  • W trzecim kwartale zaufanie przedsiębiorców w Kanadzie osiągnęło najniższy poziom po pandemii, a firmy zgłaszają pogorszenie prognoz sprzedaży.
  • 53% firm spodziewa się, że w ciągu najbliższych dwóch lat CPI osiągnie poziom 3% lub więcej.
  • Ponad 70% kanadyjskich firm z sektora towarów i usług twierdzi, że rosnące stopy procentowe mają na nie negatywny wpływ.
  • Odrębne badanie Bank of Canada dotyczące oczekiwań konsumentów w trzecim kwartale wykazało, że 55% Kanadyjczyków spodziewa się recesji w przyszłym roku, w porównaniu z 50% w drugim kwartale.
  • Jedna trzecia firm spodziewa się, że w przyszłym roku w Kanadzie, podobnie jak w drugim kwartale, nastąpi recesja.
  • 42% spodziewa się wzrostu wolumenu sprzedaży w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a 28% spodziewa się spadku.
  • Co trzecia firma spodziewa się w przyszłym roku spadku nakładów inwestycyjnych w związku z zaostrzeniem warunków kredytowania.
  • Zamierzenia rekrutacyjne są niższe od średnich historycznych, ale tylko 12% firm planuje redukcję zatrudnienia.

Patrząc na wykres USDCAD, para walutowa znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Z wykresu widzimy, że para walutowa jest definiowana po obu stronach liniami tworzącymi wzór trójkąta. Dolna i górna granica została potwierdzona kilkukrotnie. Obecnie USD/CAD znajduje się w strefie wsparcia na poziomie 1,364 i po niedawnej reakcji na górne ograniczenie można spodziewać się dodatkowego trendu spadkowego ceny.

„Niniejszy materiał stanowi komunikację marketingową w rozumieniu art. 24 ust. 3 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych oraz zmieniającej dyrektywę 2002/92/WE i dyrektywę 2011/61/UE (MiFID II). Komunikaty marketingowe nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub proponującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz dyrektywy 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE Komisji oraz rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniające Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w sprawie standardów i technik regulacyjnych odnoszących się do rozwiązań technicznych służących obiektywnemu przedstawianiu rekomendacji inwestycyjnych lub innych zalecanych informacji lub informacji inwestycyjnych propozycji strategii oraz ujawniania prywatnych interesów lub przesłanek konfliktu interesów lub udzielania innych porad, w tym w zakresie doradztwa inwestycyjnego, w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. (tj. Journal des Lois 2019, sekcja 875 ze zm.). Wszelkie informacje, analizy i szkolenia mają charakter wyłącznie informacyjny i nie należy ich interpretować jako porady, rekomendacji, zachęty do inwestowania lub zaproszenia do zakupu lub sprzedaży produktów finansowych. XTB nie może zostać pociągnięte do odpowiedzialności za wykorzystanie i wynikające z tego konsekwencje, ponieważ ostateczny inwestor pozostaje jedynym decydentem w zakresie transakcji dokonywanych na jego rachunku handlowym XTB. Jakiekolwiek wykorzystanie tych informacji i w związku z tym wszelkie decyzje podjęte w związku z potencjalnym zakupem lub sprzedażą kontraktów CFD leżą wyłącznie w gestii inwestora końcowego. Powielanie lub rozpowszechnianie całości lub części tych informacji do celów komercyjnych lub prywatnych jest surowo zabronione. Wyniki uzyskane w przeszłości niekoniecznie wskazują na wyniki w przyszłości, a każdy, kto działa w oparciu o takie informacje, robi to na własne ryzyko. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i że jesteś w stanie ponieść potencjalne ryzyko utraty pieniędzy. W przypadku rachunku ograniczonego ryzyka ryzyko straty ogranicza się do zainwestowanego kapitału.

READ  Nowy tydzień zamykania zakładów PSA na południe od Rennes