Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Atrakcyjność gospodarcza: Francja pozostaje na pierwszym miejscu w Europie w 2020 r. po umocnieniu rząduعزز

Na tle kryzysu związanego z epidemią Covid-19 liczba ogłoszonych w ubiegłym roku zagranicznych inwestycji bezpośrednich spadła o 18% w porównaniu do 2019 r. we Francji do 985 projektów, podczas gdy średni spadek w Europie wyniósł tylko 13%, roczne badanie, które zostanie opublikowane przez EY w poniedziałek.

Spadek wyniósł tylko 12% w Wielkiej Brytanii, która obecnie pozostaje w tyle za Francją z 975 projektami, podczas gdy Niemcy (930) ograniczyły jego spadek do 4%.

Ale inwestorzy ankietowani przez EY uważają, że Francja ”Stosunkowo dobrze broni swojego uroku” Szczególnie “Dzięki środkom wsparcia i planowi naprawy“: Tylko co dziesiąty uważa francuski plan za mniej skuteczny niż plan innych krajów, podczas gdy 44% uważa go za bardziej skuteczny wręcz przeciwnie.

oferta limitowana. 2 miesiące za 1 euro bez zobowiązań

Ten doskonały wynik świadczy o żywotności i solidności naszej gospodarki.Minister gospodarki Bruno Le Maire z zadowoleniem przyjął to w oświadczeniu skierowanym do AFP.Cięcia podatków od osób prawnych i kapitałowych oraz od tego roku obniżka podatków produkcyjnych stworzyły nowy, stabilny i atrakcyjny system podatku od osób prawnych.“, On mówi.

Wyniki barometru to również „wielka satysfakcjaMinistrowi Handlu Zagranicznego i Polaryzacji Frankowi Riesterowi i według niego wynikWszystkie działania podjęte z inicjatywy Prezydenta RP od 2017 roku“.

Dla inwestorów,Francja była na rozdrożu swojej gospodarki its„, potwierdza Marc Lermitt, partner w EY. Wyjaśnia znaczny spadek inwestycji zagranicznych we Francji wagą trzech sektorów bardzo narażonych na kryzys: lotnictwa, motoryzacji i turystyki.

Jednak ponad połowa zagranicznych menedżerów z siedzibą we Francji twierdzi, że chce przenieść tam swoją działalność w ciągu najbliższych trzech lat, podczas gdy kryzys zdrowotny ujawnił słabości podaży. A 18% twierdzi, że przeprowadzą się natychmiast lub w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

READ  Coop: Transgourmet nabywa genetycznie zmodyfikowaną hiszpańską żywność

Jest ogromny„Tak myśli Christophe Lecourtier, dyrektor generalny Business France, agencji odpowiedzialnej za informowanie i wspieranie inwestorów zagranicznych. Dla niego to dzień dzisiejszy”Tendencja do starania się o lepszą dystrybucję dostawców, podwykonawców i nakładów, aby nie być zależnym od jednego krajuJak Chiny.

– Farmakologia i digitalizacja –

Kryzys spowolnił inwestycje, ale sytuacja się poprawia. W 2020 roku dwie trzecie menedżerów zadeklarowało, że chce ograniczyć swoje plany włączenia we Francji. Tylko 44% było w tym stanie w marcu i kwietniu, 40% chciało go utrzymać, a 2% zwiększyć.

Sektor, który otrzymał najwięcej inwestycji zagranicznych we Francji w 2020 r. (146 projektów), to nadal sektor oprogramowania i technologii informatycznych, pomimo gwałtownego spadku o 29% w porównaniu z 2019 r. Cyfryzacja usług w „gdzie indziej” wydaje się przewodzić trendom Jak wynika z wywiadów z liderami, w ciągu najbliższych trzech lat nastąpi to przyspieszy. NA

Sektor sprzętu przemysłowego, transportu i logistyki również ucierpiał w wyniku kryzysu COVID-19, ponieważ liczba projektów została prawie o połowę mniejsza.

I odwrotnie, projekty w aptece podwoiły się w zeszłym roku, wzrastając z 26 do 58.

EY zidentyfikował łącznie 5578 projektów FDI w 44 krajach europejskich w 2020 roku. Firma przeprowadziła również wywiady z 200 liderami międzynarodowych grup ze wszystkich sektorów mających siedzibę we Francji i Europie oraz zorganizowała trzy warsztaty z ponad 40 menedżerami z uznanych firm zagranicznych we Francji.

W Europie trzy kraje, które osiągnęły dobre wyniki w 2020 r., to Turcja ze wzrostem liczby projektów o 18%, Polska (+10%) i Portugalia (-3%).

Aplikacja L’Express

Aby kontynuować analizę i dekodowanie, gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

Turcja maNadal funkcjonuje duży rynek wewnętrzny, który stanowi platformę reeksportu do UE”, szczególnie w przypadku samochodów, zauważa w szczególności Marc Lermitt.


opinie

chroniczny

Francja, Paryż, 10 stycznia 2020, fot. Stefan Barinsky.Stefan Bariński

Więcej niż dwa koła

Nicolas Pozzo

Ekonomia stosowana

Bianchetti Stefano/Limag przez AFP i ExpressJoël-Alexis Białkiewicz

bez objazdu

Heban Shalmani.heban shalmani

READ  Rumunia stawia na energię jądrową: droga naprzód w UE?