Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronauci łapią huragan Ian z kosmosu, który obejmuje Florydę

Astronauci mogli zobaczyć huragan Ian z kosmosu atakujący Florydę w ubiegłą środę (28). Tak było w przypadku Boba Hinesa z NASA, który robił zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

„Ta burza jest gigantyczna! Obejmuje cały półwysep Florydy!”, powiedział Haynes w oświadczeniu. Głośnik. „Byliśmy w stanie spojrzeć przez oko huraganu, gdy wylądował”.

Przechodząc przez stan USA w czwartek, huragan osłabł do tego stopnia, że ​​można go uznać za burzę tropikalną, ale nadal może siać spustoszenie z powodu silnych wiatrów i ulewnych deszczów.

Zdjęcie zrobione przez astronautę NASA Boba Haynesa | Źródło: Astro_FarmerBob, za pośrednictwem Twittera.

Późne wersje

Zbliżanie się huraganu na Florydę doprowadziło do kolejnego odroczenia misji Artemis 1 NASA. Rakieta Launch Pad 39B, która 27 maja miała opuścić Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego (KSC), musiała zostać przyholowana do budynku w kompleksie.

Kolejny start NASA – tym razem we współpracy ze SpaceX – również musiał zostać przełożony ze względu na warunki pogodowe. Pierwotnie misja Crew-5 miała wystartować w dniu 3, ale została przesunięta z powrotem do 5. SpaceX i United Launch Alliance przeszły również inne starty z Florydy w piątek (30.) na przyszły tydzień.

przypadek huraganu

Ian został sklasyfikowany jako huragan kategorii 4, kiedy 28 lutego uderzył w południowo-wschodnią Florydę, ale jego definicję wkrótce zmieniono na „burzę tropikalną”. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest częścią sieci obserwatoriów orbitalnych przeznaczonych do monitorowania postępów burzy w czasie rzeczywistym.

Urzędnicy z amerykańskiej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) wydali w czwartek kilka ostrzeżeń o zagrożeniach powodziowych i silnych wiatrach.

Czytaj więcej:

„Oczekuje się, że środek burzy wkrótce opuści Florydę i przesunie się w kierunku wybrzeża Karoliny Południowej w piątek (30), a następnie w piątek wieczorem, a następnie w sobotni wieczór, skieruje się na wiejskie tereny Karoliny Południowej i Północnej Karoliny.

Czy widziałeś nowe filmy na? youtube cyfrowy wygląd? Zapisz się na kanale!

READ  ce que l'on sait sur les symptômes du wariant