Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AS Monaco, grany przez oligarchę Dmitrija Rybolovleva, zadaje pytania w Ligue 1

Axel May, redagowanie przez Gauthier Delomez
dostosowany do

06:38, 1 marca 2022

Wraz z kryzysem ukraińskim społeczność międzynarodowa nakłada na Rosję sankcje, które dotyczą także sportu. Rosyjscy sportowcy stają się postacią niewolną. We Francji klub piłkarski AS Monaco, którego właścicielem jest oligarcha Dmitrij Rybołowlew, jest zmuszony do utrzymywania niskiego profilu.

Kryzys ukraiński Wejdź do świata sportu. Społeczność międzynarodowa w ostatnich dniach nakłada na Rosję sankcje i FIFA usuwa reprezentację narodową z mistrzostw świata. Ten międzynarodowy kryzys dotyka klubów należących do rosyjskich interesów, takich jak Chelsea w Anglii czy Monako. Bardzo ostrożny Dmitrij Rybołowlew był właścicielem klubu w księstwie przez dziesięć lat, a wielu jego rodaków zarządza nim na co dzień. stać się bałaganem Mistrzostwa Francji.

Stade de Reims opóźnia rozpoczęcie w solidarności z Ukrainą

Na przykład w ten weekend Stade de Reims zagrało w Monegasque 26. dnia Ligue 1. Rémois przełożył rozpoczęcie meczu o pięć minut na znak wsparcia Ukrainy. „To trochę trudne, ponieważ znamy udziałowca Monako i nie chcieliśmy, aby Monako ani klub były niewygodne” – wyjaśnia Jean-Pierre Caillou, prezes Reims. – To my podjęliśmy inicjatywę na stadionie w Reims, by w bardzo symboliczny sposób przełożyć rozpoczęcie meczu – kontynuuje.

Rybołowlew opuścił Rosję dawno temu

Kim jest Dmitrij Rybołowlew? Ten oligarcha dorobił się fortuny po rozpadzie ZSRR na potażu, rudzie używanej głównie do produkcji nawozów. L’Equipe wyjaśnia, że ​​prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Wojskowego nie jest blisko Władimira Putina. Według gazety, jeśli chodzi o jego powiązania z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, może to wynikać z tego, że kraj ten jest producentem potażu. W obliczu Reims książę Albert II był w każdym razie bardzo obecny na oficjalnej wystawie. Ale pojawi się pytanie: czy niektóre drużyny Ligue 1 mogą odmówić przyjazdu i gry w Księstwie?

READ  Duńska dominacja w piłce ręcznej

Klub wysłał do Europy 1 komunikat prasowy od Olega Pietrowa, wiceprezesa i dyrektora generalnego Monako. „To była bardzo trudna i bolesna sytuacja, którą uważnie śledzimy. Jako menedżer klubu piłkarskiego wierzę, że terenem, który można sobie wyobrazić jako odpowiedni do konfrontacji, jest stadion sportowy. Mam nadzieję, że jak najszybciej nadejdzie pokój możliwy.”