Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Artysta potępia praktykę „punktu widzenia męża”, której poddawane są niektóre kobiety po porodzie

Poprzez rysunek, któremu towarzyszy przejmujące świadectwo, Rassam potępia praktykę znaną jako „punkt widzenia męża” i „ zniekształcenie » Choroby, na które narażone są niektóre kobiety podczas porodu.

W następstwie ruchu #MeToo wolność słowa kobiet pomogła podnieść zasłonę wielu nadużyć, z jakimi się spotykają.

Nienawistne zachowanie i czyny, które przybierają różne formy.

Ilustracja z hashtagiem #PayeTonUtérus, która od 2014 roku zawiera zeznania kilku kobiet-ofiar brutalności położniczej i ginekologicznej.

Tak jest w przypadku Alison dos Santos, lepiej znanej jako „La Grande Lizon”, pseudonim utalentowanej projektantki na Instagramie, gdzie publikowała swoim 70 000 obserwatorom rysunki ilustrujące jej codzienne życie jako matki.

Malarz potępiający „punkt widzenia męża”, praktykę, której doświadczyły niektóre kobiety po nacięciu krocza

22 listopada zeszłego roku Alison opublikowała w sieci społecznościowej karykaturę, w której potępia „punkt męża”, tajną praktykę medyczną, po której przechodzą niektóre kobiety.Narodziny.

Polega to na zszyciu nacięcia krocza (nacięcia wykonanego, gdy głowa noworodka grozi rozerwaniem krocza matki) z jednym lub dwoma dodatkowymi szwami, które prawdopodobnie zwiększą przyjemność mężczyzny podczas seksu. Zdaniem specjalistów bezpodstawne roszczenie.

Ten temat tabu, o którym młode matki od kilku lat dyskutują na specjalistycznych forach, był tematem artykułu opublikowanego przez aktywistkę feministyczną w 2014 roku. Izabela Alonso na swoim blogu.

W tamtym czasie słowa byłego felietonisty Laurenta Roquiera wywołały wiele reakcji. Niektóre odrzucone zniekształcenie Kiedy inni, bardziej sceptyczni, wyrazili poważne wątpliwości.

Zdjęcie: Gorodenkoff / Shutterstock

Ale chodzi o to, że praktyka już istnieje i Alison dos Santos zna ją aż za dobrze.

« Podczas pierwszego porodu miałam kleszcze i nacięcie krocza, musiałam zostać zszyta i dr ginekolog To daje mi punkty. Znieczulenie zewnątrzoponowe już nie działa i czułam, że nić szła… okropnie i boleśnie »» Zaufanie do dzielenia się.

READ  Czy wymieniono względną przestrzeń drukarek rakietowych 3D? - najnowsze wiadomości

« Ginekolog jęknął, bo się ruszałam, i na próżno mu mówiłam, że wszystko czuję i że to boli, a on się nim nie interesuje. Ale był „miły” dla mojego męża i wyszedł z takim zdaniem, które będę pamiętać przez całe życie: wciąż widzę go między nogami i mówię: „Zrobimy to dobrze dla mojego pana”. Ona kończy.

Wtedy Alison nie rozumiała, po czym w końcu zapomniała i ruszyła dalej. to poprostu ” Po latach W końcu zrozumiałem, co miał na myśli lekarz.

« (…) Podczas programu odkryłam termin „punkt męża” i ta praktyka mnie zachwyciła i wreszcie zrozumiałam, dlaczego ten idiota powiedział tak obrzydliwe zdanie, zarżnął mnie i wykorzystał moją w tej chwili słabość „, tak jak mówisz.

« Kawałki układanki połączyły się i poczułem dużo złości, to tylko rozczłonkowanie „,” oznacza naszych kolegów z Poczta Huffingtona.

Oszpecona Alison Dos Santos chce ostrzec przed niebezpieczeństwem praktyki i zachęca kobiety do potępienia go.

« Moje narodziny mam około 10 lat i mam nadzieję, że ten rodzaj „praktyki” zniknie. Zresztą dziewczynki, jeśli musisz mieć szwy podczas porodu i to boli, to nie jest normalne, powinnaś poinformować o tym swoją położną lub ginekologa! „,” Możemy przeczytać w zakończeniu jego wiadomości na Instagramie.

Wiadomość minęła!