Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple reklamuje śmiesznie drogą i niewydajną baterię zewnętrzną MagSafeSafe

Wbrew wszelkim przeciwnościom Apple ogłosiło baterię MagSafe do iPhone’a 12. Służy jako wzmacniacz baterii i bezprzewodowa ładowarka.


Letnia niespodzianka, Apple ogłasza zewnętrzną baterię zgodną z MagSafe.

Przypominamy, że MagSafe to technologia związana z bezprzewodowym ładowaniem iPhone’a, która umożliwia przypięcie akcesoriów do systemu magnetycznego. Ideą tej baterii jest więc ładowanie iPhone’a bez konieczności używania specjalnego kabla czy etui.

Pierwsza zewnętrzna bateria MagSafe

Ten typ baterii oficjalnie nie istnieje, ponieważ aby skorzystać z technologii MagSafe – zwłaszcza szybkiego ładowania bezprzewodowego związanego z 15 W – akcesoria muszą mieć certyfikat Apple i zawierać zastrzeżony komponent.

Więc ta bateria jest przeznaczona do iPhone 12, 12 mini, 12 Pro i 12 Pro Max. Nie będzie interesował się innymi smartfonami, w tym Androidem, choć teoretycznie działa.

Zwróć uwagę, że jest sprzedawany bez kabla. Apple twierdzi, że ten powerbank MagSafe oferuje szybsze ładowanie w połączeniu z ładowarką 27 W lub większą ładowarką, taką jak te dostarczane z MacBookami. A jeśli potrzebujesz ładowarki bezprzewodowej, wystarczy podłączyć kabel Lightning do ładowania bezprzewodowego o mocy do 15 W. Oznacza to, że po podłączeniu do sieci akumulator ten działa jak ładowarka bezprzewodowa.

Śmieszna pojemność i cena

Niestety pojemność tej baterii jest ograniczona do 11,13 W (1460 mAh). Jest to więc zapasowa bateria, a nie solidne rozwiązanie, które towarzyszy Ci przez długi weekend.

Mówimy o 40% obciążenia pliku iPhone 12 ProI znowu w najlepszych warunkach, gdzie wykorzystuje się 100% pojemności. Oczywiście nie dotyczy to produktu, który ładuje się bezprzewodowo.

Krótko mówiąc, dobrze zaprojektowany produkt, ale niekoniecznie będzie najbardziej skuteczny i użyteczny. W dodatku sprzedawany jest w cenie 109 euro… śmiesznie wysokiej cenie.