Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ankieta – Bezpieczeństwo IT jest bardzo ważne w codziennej pracy w Europie – Stuttgarter Nachrichten

Ankieta – Bezpieczeństwo IT jest bardzo ważne w codziennej pracy w Europie – Stuttgarter Nachrichten

Liczba cyberataków na firmy rośnie, dlatego bezpieczeństwo IT jest gorącym tematem we wszystkich branżach. Zdjęcie: Sebastian Julino / D Zdjęcie: dpa

Według ankiety przeprowadzonej wśród europejskich firm bezpieczeństwo ICT i komunikacja cyfrowa należą do najistotniejszych technologii przyszłości.

Göppingen – Bezpieczeństwo komputerowe i komunikacja cyfrowa zostały ocenione jako najistotniejsze technologie przyszłości według ankiety przeprowadzonej wśród firm europejskich.

Taki jest wniosek YouGov Survey Institute, który przeprowadził ankietę w imieniu Instytutu Badawczego Handelsblatt i specjalisty ds. zdalnej konserwacji TeamViewer. Według opublikowanego we wtorek oświadczenia, około 70 procent ankietowanych określiło bezpieczeństwo IT jako nieco ważne lub bardzo ważne, a około 60 procent związane było z komunikacją cyfrową. odpowiedzi od Akcjapracowników i pracodawców. W sumie przeprowadzono wywiady z prawie 9 000 osób w dziesięciu krajach europejskich.

Z drugiej strony tematy „Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe” oraz „Rzeczywistość rozszerzona, wirtualna i mieszana” zostały uznane za odpowiednie tylko przez mniejszość uczestników. Jeśli to pierwsze wybiera dobra jedna trzecia personelu, to dziedzina okularów danych jest warta wspomnienia tylko w oczach co czwartego.

Komentując wyniki, George Timvier Beichlag powiedział: „Badanie pokazuje, że w wielu firmach wciąż nie ma jasnego pomysłu, jak zintegrować świat pracy poza tradycyjną pracą biurową z transformacją cyfrową”.

Wyraźną różnicę między ideami europejskich pracodawców a ankietowanymi pracownikami widać w domniemanym wpływie nowych technologii na świat pracy: podczas gdy wyniki pokazują, że prawie połowa liderów biznesu zakłada, że ​​nowe technologie będą w przyszłości funkcjonować niezależnie, jedynie 13 proc. wszystkich pracowników obawiało się ankietowanych.

Jak wynika z listu, różnice odnotowano także wśród dziesięciu krajów europejskich badanych przez instytut badawczy: wpływ technologii przyszłości na świat pracy oceniali pracownicy w Polsce, Włoszech i Hiszpanii. Niemcy A we Francji ten przypadek jest często poniżej średniej.

© dpa-infocom, dpa: 210713-99-364218 / 2

https://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.umfrage-it-sicherheit-sehr-wichtig-fuer-den-arbeitsalltag-in-europa.50eb6f02-fa84-43ba-904e-19b4e6ad1606.html