Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Angielski minister płaci 140 tys. euro i rezygnuje, bo nie jest w stanie już płacić rachunków

Angielski minister płaci 140 tys. euro i rezygnuje, bo nie jest w stanie już płacić rachunków

„Dlaczego zrezygnowałem? Ponieważ mój kredyt hipoteczny wzrośnie w tym miesiącu z 800 do 2000 funtów (czyli około 930 do 2340 euro).” Według doniesień George Freeman zdecydował się opuścić stanowisko ministra rządu brytyjskiego w listopadzie ubiegłego roku, ponieważ jego pensja, szacowana na 140 000 euro rocznie, nie pozwalała mu już na opłacanie rachunków. Stróż.

Polityk uważa, że ​​nie będzie już w stanie opłacić alimentów mieszkaniowych, ale także innych kosztów związanych z rozwodem w 2014 roku. George Freeman wyjaśnił w ten sposób, że nie jest już w stanie zapewnić sobie emerytury i dzieci oraz czesnego.

„Wyczerpany, załamany i przygnębiony”

Według niego misje polityczne nie są wystarczająco opłacane i wkrótce zostaną przydzielone „darczyńcom funduszy hedgingowych, młodym specjalistom od wizerunku i upadłym związkowcom”. Powiedział także, że jest „wyczerpany, załamany i przygnębiony” po pięciu wysokich stanowiskach, które zajmował w ostatnich latach pod rządami pięciu różnych premierów.

56-latek otrzymywał także odszkodowanie za każdą zmianę stanowiska. Jak pokazano StróżBrytyjscy ministrowie poniżej 65. roku życia są uprawnieni do utraty wynagrodzenia za urząd w wysokości jednej czwartej ich wynagrodzenia, jeśli opuszczą urząd i nie zostaną mianowani na nowe stanowisko w ciągu trzech tygodni.

Stanowisko zastępcy i inne możliwe zadania

W lipcu 2022 roku George Freeman po odejściu z rządu Borisa Johnsona otrzymał równowartość ponad 9 tys. euro. Dołączył do zespołu Rishi Sunaka cztery miesiące później.

Dziś pięćdziesięciolatek utrzymuje stanowisko posła, za które ma zarabiać około 100 000 euro rocznie. Będzie jednak mogła łączyć inne rodzaje działalności, pod warunkiem uzyskania zgody Komitetu Doradczego ds. Nominacji Zawodowych.

Kryzys mieszkaniowy

Zapytany o komentarze George'a Freemana premier Rishi Sunak był stanowczy. „Istnieją sposoby ustalania wynagrodzeń przedstawicieli i ministrów i nie ma planów, aby to zmieniać”. Trzeba powiedzieć, że w nadchodzących miesiącach sytuacja milionów Brytyjczyków stanie się krytyczna: koszty kredytu hipotecznego wzrosną o 19 miliardów funtów (22 miliardy euro), a dla wielu rodzin wygasną kredyty o stałym oprocentowaniu. Oczekuje się, że roczne koszty mieszkania wzrosną o około 1800 funtów (ponad 2000 euro) na gospodarstwo domowe.

READ  Kobieta rozumie, dlaczego grób jej zmarłego dziecka wydaje się zielony i nie może powstrzymać łez