Andy Murray awansował w pięciu setach przeciwko Nikolozowi Basilashvili i awansował do drugiej rundy Australian Open | wiadomości tenisowe

Andy Murray został zmuszony do ciężkiej pracy, aby pokonać Nikoloza Basilashvili na Australian Open

Andy Murray pokazał, że wciąż ma w sobie dużo życia, pokonując Nikoloza Basilashvili 6-1 3-6 6-4 6-7 (5-7) 6-4 w pierwszej rundzie Australian Open.

Były numer jeden na świecie wyglądał bardziej jak staruszek i odnalazł uczucie ponownego zwycięstwa w Melbourne Park po ekscytującym zwycięstwie trzy godziny i 52 minuty później.

„To było niesamowite” – powiedział Murray w wywiadzie na boisku po meczu. To były trzy lub cztery trudne lata.

„Ciężko pracowałem, aby tu wrócić. Grałem w tym turnieju kilka razy i atmosfera jest niesamowita. Zawsze miałem świetne wsparcie.

„W tym miejscu myślałem, że prawdopodobnie zagram swój ostatni mecz trzy lata temu, ale to niesamowite, że wróciłem i wygrałem walkę w pięciu takich setach. Nie mógłbym prosić o więcej”.

Pięciokrotny zdobywca drugiego miejsca w Melbourne kontynuował swoją świetną formę rozrywki dla fanów na John Kane Arena i przygotowywał się do spotkania w drugiej rundzie z Japonią. Taro Daniel.

Murray dodał: „Mam nadzieję, że będę się rozwijał. W mojej grze są rzeczy, które zdecydowanie mogę zrobić lepiej.

„Chciałbym mieć tutaj głęboki wyścig, jeśli to możliwe. To coś, czego nie miałem w żadnym turnieju szlemowym, odkąd wróciłem po kontuzji i to jest coś, co mnie napędza.

„Grałem tu kilka z moich najlepszych tenisa przez lata. Czuję się tutaj dobrze i mam nadzieję, że będę tutaj w tym turnieju. „

drugie miejsce w zeszłym roku Daniel Miedwiediew Jego dążenie do zostania pierwszym Rosjaninem, który zdobył tytuł w Melbourne od czasu Marata Safina, rozpoczął się w 2005 roku od zwycięstwa 6-1 6-4 7-6 (7-3) nad Henri Laksonenem.

Cudowne zwycięstwo Watsona. Dart zmiażdżony przez Świątek

Heather Watson wykazała zachęcające oznaki zwycięstwa nad Mayar Sharif

Heather Watson Odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Wielkim Szlemie od roku, pokonując egipskiego Mayara Sherifa w trzech setach.

READ  Françoise Laborde: Jej mąż Jean-Claude „pracował pilnie”, przekazuje jej wiadomość

Zwycięstwa Watson miał ostatnio trudności z przybyciem, ale przegrała serię siedmiu przegranych w sierpniu w Adelaide w zeszłym tygodniu i przeniosła tę pewność siebie z powrotem do Melbourne.

Jest teraz 94., 32. niższa niż szeryf, który jechał w drugą stronę.

Ale Watson zagrał świetną partię, wygrywając 6-3 5-7 6-2 pokonując 40 zwycięzców i odrzucając rozczarowanie przegraną drugiego seta.

Watson zagra Tamara Zidansek W drugiej rundzie w czwartek Słoweniec pokonał Aranca Ross 3-6, 6-3, 7-6 (10-8).

Harriet Dart pogratulowała Idze Świątek (z prawej) zwycięstwa

Iga Sweatk Wygrał 11 kolejnych meczów, pokonując brytyjską eliminację Harriet Dart.

Dart zakwalifikował się tutaj po raz trzeci w ciągu czterech lat i po raz trzeci znalazł się na Rod Laver Arena przeciwko jednemu z wielkich nazwisk.

W 2019 roku doznała przerażającego podwójnego upieczenia przeciwko Marii Szarapowej, zanim w następnym roku wykonała znacznie lepszą pracę przeciwko Simonie Halep.

Dart z rozstawionym 123 dobrze wystartował z siódmym rozstawionym Świątkiem, prowadząc 3:1, ale Polak zaczął usuwać błędy i choć w drugim secie nie był zbyt kontuzjowany, trzeci z rozstawionych Brytyjczyk się nie powiódł. więc. Wygraj kolejną grę. .

„Tu jest ciężko”, powiedział Dart. „Powiedziałbym, że zawsze miałem naprawdę trudne losy. Myślę, że zacząłem naprawdę dobrze, a potem było ciężko i naprawdę znalazłem rytm, pozwoliłem mu dyktować mi, i kiedy już zrobiłem to przeciwko tak wybitnemu graczowi, to było z. Naprawdę ciężko się z tego zregenerować.

„Ogólnie rzecz biorąc, rozegrałem tutaj sześć meczów i cieszę się, że jestem wolny od kontuzji i jestem w dobrej formie przez cały rok”.

Były finalista spada Kvitova

Trzecie nasienie Garbin Muguruza Swoją kampanię rozpoczął od zwycięstwa 6-3 6-4 nad Clarą Borrell. Twarze finalistów na rok 2020 Elise Cornet W drugiej rundzie po pokonaniu Viktorii Tomovej 6:3, 6:3.

READ  ZDJĘCIA Vivienne Jolie-Pitt, lat 15, pozuje z matką: spojrzenie Brada, usta Angeliny, znużona rozmowa i zdrowe współudział

Była mistrzyni Wimbledonu i wicemistrzyni Australian Open Petra Kvitova odpadła w pierwszej rundzie po szokującej porażce 6:2 6:2 z weteranem Rumunem. Sorana Cristia.

Nie zapomnij śledzić nas na skysports.com/tennis, naszym koncie na Twitterze Umieść tweeta & Sky Sports – gdziekolwiek jesteś! Dostępne do pobrania teraz na – iPhone, iPad i Android