Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Android TV 12 ma wiele nowych funkcji, ale nie wszędzie – Frandroid

Po smartfonach i telewizorach. Android 12 został oficjalnie uruchomiony w wersji Android TV i Google TV. Ta aktualizacja zawiera kilka godnych uwagi dodatków, takich jak ulepszenia odtwarzania multimediów, lepsza prywatność, a nawet obsługa 4K przy odbiorze i HDMI CEC 2.0. Ale nie będzie dostępny dla wszystkich.

Pilot wygodnie leży w dłoni

Pilot wygodnie leży w dłoni // Źródło: Arnaud Gelineau dla Frandroid

Spodziewałeś się tego, Android TV 12 w końcu jest tutaj, zainspirowany wkładami zAndroid 12. Jego wydanie zostało zapowiedziane trochę po cichu witryna programisty google, cętkowany użytkownik na Twitterze.

Wśród nowości jest kilka ulepszeń związanych z odtwarzaniem multimediów z dostosowaną do treści regulacją częstotliwości odświeżania, formatami HDR i zmodyfikowanym dźwiękiem przestrzennym. Android TV 12 zapewnia również obsługę HDMI CEC 2.0, wydajniejszego i bezpieczniejszego tunera HAL 1.1.

Co dajesz Chromecastowi?

Interfejs użytkownika jest również sercem nowych funkcji z obsługą oglądania w rozdzielczości 4K podczas odbierania oraz ustawieniami ułatwień dostępu pozwalającymi dostosować rozmiar czcionki, a nawet dodać potencjalne rozmycie tła. Google zauważa również, że poczyniono wiele wysiłku w zakresie bezpieczeństwa urządzeń i poufności, kiedy nowy system operacyjny Android został wprowadzony na smartfony i tablety.

Wygląda na to, że obecnie nie ma to wpływu na Chromecasta z Google TV

Chromecast z Google TV nie wydaje się obecnie problemem // Źródło: Arnaud Gelineau dla Frandroid

Pozwoli to w szczególności na dokładniejsze wskazanie aktualnego wykorzystania mikrofonu i ewentualnie kamery z zieloną kropką wyświetlaną w jednym z rogów. W Android TV i Google TV będzie teraz możliwe łatwe zablokowanie jednego i/lub drugiego w całym systemie. Każda aplikacja, która tego potrzebuje, będzie musiała poprosić o odblokowanie.

W tej chwili, chociaż jest to wyraźnie oficjalne wydanie, Android TV 12 jest dostępny tylko na urządzeniach z Android TV ADT-3 w wersji beta za pośrednictwem aktualizacji OTA lub za pośrednictwem broszura. Teraz producenci muszą je później opublikować.

Według tego samego bloga Google, przełączniki Chromecast i inne przełączniki Chromecast z Google TV są obecnie nienaruszone. Jednak pierwsze urządzenia nadal działają z Android TV 10 i wymagają trochę aktualizacji. Pytany o ten temat wcześniej 9do5Google, Firma nie odpowiedziała na ten temat.

READ  Seria Oppo Find X5 5G: smartfon premium jest dostępny w przedsprzedaży z okazji premiery

Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.