Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykańskie badanie wykazało, że Covid-19 zwiększa ryzyko urodzenia martwego dziecka

Ryzyko urodzenia martwego dziecka jest prawie dwukrotnie większe niż kobiety w ciąży obecność COVID-19 tych, którzy nie zachorowali, według obszernego badania przeprowadzonego przez amerykańskie władze zdrowotne opublikowanego w piątek. Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) przeanalizowało ponad 1,2 miliona urodzeń w okresie od marca 2020 r. do września 2021 r. na podstawie szpitalnej bazy danych. Agencja Zdrowia Publicznego uważa, że ​​martwe dziecko urodzi się w 20. tygodniu.

Ogólnie rzecz biorąc, martwe urodzenia były rzadkie (0,65% urodzeń, czyli około 8150). Ale ryzyko urodzenia martwego dziecka było 1,90 razy wyższe u kobiet z Covid-19. Konkretnie, w tym okresie 1,26% urodzeń urodziło się martwym kobietom z Covid-19, w porównaniu z 0,64% w przypadku pozostałych.

Zwiększone ryzyko zmiennej delta

zmienna delta To ryzyko również wzrosło, zauważyła CDC, która przeanalizowała okresy przed i po rozpowszechnieniu się tego wariantu w kraju w lipcu 2021 roku. 4.04 jest kiedyś zmienną większościową. „Potrzebne są dalsze badania, aby zbadać rolę powikłań matczynych związanych z Covid-19 na ryzyko urodzenia martwego dziecka” – napisało CDC.

Niektóre badania z przeszłości wskazywały, że przyczyną jest stan zapalny i zmniejszony przepływ krwi do łożyska. Podkreślili, że badanie CDC jest najważniejszym, który do tej pory udowodnił związek między martwym urodzeniem a wirusem Covid-19. Powiedzieli, że nie jest w stanie ustalić, czy kobiety z Covid-19 były chore w momencie przyjęcia do szpitala, czy też były wcześniej zakażone. Status szczepień dla kobiet również nie był dostępny. Amerykańskie władze ds. zdrowia zdecydowanie zalecają szczepienie ciężarnych kobiet przeciwko Covid-19 przed ciążą lub w jej trakcie.

READ  Czy wzrost czarnych dziur można powiązać z ekspansją wszechświata?