Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AMD naprawia niektóre problemy ze zużyciem kart Radeon RX 7900 XTX/XT

AMD naprawia niektóre problemy ze zużyciem kart Radeon RX 7900 XTX/XT

dekodowanie wideo z serii Radeon RX 7900; Moderowane przez Adrenaline Driver Edition 22.12.2. AMD ostrzega jednak, że „w przyszłych wersjach planowane są dalsze ulepszenia w zakresie efektywności energetycznej”.

Firma AMD wydała sterownik Adrenalin Edition 22.12.2 wyłącznie dla swoich kart graficznych RDNA 3. Radeon RX 7900 XTX i XT. Jak zaznacza firma, osiąga „poprawę poboru mocy podczas odtwarzania wideo z akceleracją sprzętową”. Właściwie, jak Karty graficzne Intel Arc A750 i A770, które dużo zużywały w stanie bezczynnościseria Radeon RX 7900 bije, ale podczas dekodowania wideo.

© Baza komputerowa

To odkrycie przypadło na naszych kolegów z ComputerBase. Jak widać na powyższym wykresie, przy starym sterowniku, 22.12.1, oba Radeony RX 7900 zużywają znacznie więcej niż inne karty graficzne podczas odtwarzania wideo 4K na YouTube przy 60 klatkach na sekundę. Pomiary wykazały 71 W dla Radeona RX 7900 XT i 80 W dla Radeona RX 7900 XTX. Nienormalne zużycie dla tego samego zadania, GeForce RTX 4090 zadowala się 32 watami, a Radeon RX 6900 XT 30 watami.

Radeon RX 7900 XTX/XT: Nie, AMD nie sprzedaje niekompletnych kart graficznych

Więcej ulepszeń w przyszłości

Nowy sterownik rozwiązuje ten problem według AMD. Firma pisze jednak w notatkach, że „w przyszłych wersjach planowane są dalsze usprawnienia w zakresie efektywności energetycznej”. Rzeczywiście, wśród zidentyfikowanych problemów oczekujących na rozwiązanie pojawił się problem związany z „wysokim poborem mocy w trybie czuwania obserwowanym doraźnie podczas korzystania z niektórych monitorów o wysokiej rozdzielczości i wysokiej częstotliwości odświeżania”. Krótko mówiąc, jasne jest, że AMD nie rozwiązało jeszcze wszystkich problemów związanych ze zużyciem energii.

Oprócz tego nowy sterownik kart graficznych Radeon RX 7900 XT / XTX naprawia również następujące błędy:

Zauważalne uszkodzenie podczas korzystania z domyślnej rozdzielczości HD z wieloma monitorami.
Zauważalna usterka systemowa podczas przełączania trybów wyświetlania z 4 ustawieniami monitora.
Podczas ładowania gry Marvel’s Spider-Man: Miles Morales aplikacja może ulec awarii lub sterownik może przekroczyć limit czasu po włączeniu ustawień ray tracingu.

READ  Amerykańska astronauta Jessica Watkins zostaje pierwszą czarnoskórą kobietą, która dołącza do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Aby pobrać sterownik Adrenaline Edition 22.12.2, przejdź do stronie d’AMD.

Źródła: AMD, baza komputerowa