Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Albania i Dania zakwalifikowały się, a Polska została skazana na baraże

Albania i Dania zakwalifikowały się, a Polska została skazana na baraże

Opublikowano przez Axela Allaga, Media365, piątek 17 listopada 2023 o 22:57.

W piątek do listy krajów, które zakwalifikowały się do kolejnego Euro w Niemczech, dołączyły Albania i Dania. Kontrolowana przez Czechy Polska (1:1) powinna w marcu przejść do baraży, a Anglia potwierdziła swoje kwalifikacje zwycięstwem nad Maltą (2:0).

Dwa nowe mecze kwalifikacyjne do Euro 2024 już w piątkowy wieczór. W piątkowy wieczór Albania, pierwsza w grupie E, zremisowała z Mołdawią. Wynik ten zadowolił kraj, który nie widział swojej selekcji na mistrzostwach Europy od 2016 roku, a mecz odbył się we Francji. W wyrównanym meczu w Mołdawii goście wykorzystali rzut karny dzięki (0-1, 25.). Jednak nie poddając się, podopieczni Silvinho w końcówce meczu stracili wyrównanie z Vladislavem Baboklovem (1-1, 87.). Wciąż w tej grupie E drugi bilet do Niemiec rozegrają Czechy z Mołdawią, a remis wystarczy, aby Czechy (12 punktów) pozostały za Mołdawianami (10 punktów). W piątkowy wieczór Polska została poddana testowi (1:1) z Czechami i tym samym skazana na baraże o kwalifikację do turnieju w Niemczech.

Dania zakwalifikowała się i ma pewność, że zajmie pierwsze miejsce w swojej grupie

w Kopenhadze, Półfinaliści Euro 2021 Dania zwyciężyli w grupie H i zapewnili sobie bilet na kolejne Euro dzięki zwycięstwu nad Słowenią (2:1).. Mehle i Delaney strzelili gola dla Danii. Po tej porażce Słoweńcy mogą z niecierpliwością czekać na poniedziałkowy „mecz finałowy” z Kazachstanem. Ten sam Kazachstan, tracący 1 punkt do Słowenii, może marzyć o historycznych pierwszych kwalifikacjach, jeśli wygra. W grupie C Włochy zapewniły sobie szóste zwycięstwo w 7 meczach bez udziału przeciwko Anglii Malcie. Enrico Pepe strzelił gola swojej drużynie, a niepohamowany Harry Kane podwyższył na 2:0. W poniedziałkowy wieczór Three Lions rozegrają swój ostatni mecz eliminacyjny z Macedonią Północną.