Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja bojkotuje konferencję ONZ w Durbanie na temat rasizmu

Francja bojkotuje konferencję ONZ w Durbanie na temat rasizmu

Po Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Izraelu i kilku krajach europejskich przyszła kolej na Francję, aby ogłosić, że nie weźmie udziału w kolejnym spotkaniu Konferencji Narodów Zjednoczonych przeciwko Rasizmowi. Elizejskie przywołuje antysemickie oświadczenia wygłoszone podczas tego spotkania, znanego jako „konferencja durbańska”.

„Z powodu zaniepokojenia historią antysemickich oświadczeń wygłoszonych w ramach Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Rasizmu, Prezydent Republiki zdecydował, że Francja nie weźmie udziału w kolejnej konferencji, która odbędzie się w tym roku”.Raporty Elizejskie.

Kilka krajów już zdecydowało się zbojkotować to spotkanie, które zostało zorganizowane przez ONZ 22 września, aby XXNS Rocznica Światowej Konferencji przeciwko Rasizmowi, dyskryminacji rasowej, ksenofobii i nietolerancji, które odbyły się w Durbanie (RPA) w 2001 roku. W przeszłości, w latach 2009 i 2011, wiele krajów zachodnich, w tym Francja, Wcześniej zbojkotowałem konferencję Durban kontynuował, aby wypowiedzieć się przeciwko wygłoszonym tam antysemickim oświadczeniom.

Przeczytaj także Antysemityzm: Źródła zmiany słownictwa z „judaizmu” na „syjonizm”

Spotkania pełne były antysemickich komentarzy

Pierwsza konferencja w Durbanie, która odbyła się od 31 sierpnia do 8 września 2001 r., na kilka dni przed atakami terrorystycznymi z 11 września, naznaczona była głębokimi podziałami w kwestiach antysemityzmu, kolonializmu i niewolnictwa. Stany Zjednoczone i Izrael opuściły konferencję w proteście pod tonem spotkania po tym, jak kraje arabskie próbowały zrównać syjonizm z rasizmem.

Przeczytaj także Ban Ki-moon otwiera konferencję „Durban 2”, „głęboko rozczarowany” nieobecnością wielu krajów

W 2011 roku w Genewie kilku przedstawicieli krajów europejskich opuściło salę konferencyjną podczas antyizraelskiego przemówienia wygłoszonego z podium przez ówczesnego prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada. Ten ostatni określił Holokaust jako „Wątpliwe pytanie”.

W tym roku został potwierdzony dokument roboczy przygotowany na wrześniowe spotkanie „Pełne zobowiązanie do wdrożenia Durbanowego Programu Działań przyjętego w 2001 roku”, w tym działania przeciwko Izraelowi, jedynemu krajowi wymienionemu jako rasistowski w deklaracji państw członkowskich ONZ uczestniczących w konferencji.

READ  Waszyngton potępia „nieodpowiedzialny” charakter wypowiedzi Władimira Putina w sprawie „realnego zagrożenia” wojną nuklearną.

CRIF interweniuje w tej sprawie

„Jeśli chodzi o powszechność praw człowieka, Francja będzie nadal walczyć z wszelkimi siłami rasizmu i zapewni, że Konferencja Kontynuacyjna w Durbanie odbędzie się zgodnie z podstawowymi zasadami Organizacji Narodów Zjednoczonych”.Dodaje prezydencję francuską.

W 2020 roku Emmanuel Macron po raz kolejny o tym ostrzegał „Nie do zniesienia odrodzenie antysemityzmu w Europie”, to jest „Podziemia zła” Kto może „Załóż twarz na zawsze” gdzie Pożyczanie nowych masek islamistycznej antysyjonistycznej nienawiści.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Antysemityzm i antysyjonizm: Parlament stoi w obliczu kontrowersji

W lipcu, kiedy kilka krajów ogłosiło bojkot tego spotkania, Rada Przedstawicielska Instytucji Żydowskich we Francji (CRIF) wezwała Francję do zajęcia stanowiska w tej sprawie. Prezydent CRIF Francis Califat rozpoczął „formalne połączenie” Aby przywódcy francuscy wycofali się z tej konferencji, „Aby Francja nie straciła duszy uczestnicząc w tym balu maskowym”.

„Perwersja tego spotkania polega nie tylko na obsesji demonizowania Izraela: polega na tym, że w jakiś sposób rozgrzesza nazistów”.Pan Kalifat skomentował według kogo „Konferencja w Durbanie w 2001 roku była najwyraźniejszym przykładem tego antysemickiego delirium”..

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także „Biznes ma prawdziwy problem z antysemityzmem”

Le Monde z Agence France-Presse i Reuters