Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według rządu dominikańskiego „nie ma dominikańskiego rozwiązania sytuacji na Haiti”

Według rządu dominikańskiego „nie ma dominikańskiego rozwiązania sytuacji na Haiti”

Rząd Republiki Dominikany, która dzieli wyspę Hispaniola z Haiti, potwierdził w niedzielę 18 lipca w oświadczeniu, że nie ma „Rozwiązanie dominikańskie” w „kontynent» na Haiti po Zamach na prezydenta Haiti Jovenel Moise.

«Ponawiamy nasz apel do społeczności międzynarodowej, aby w jak największym stopniu przyczyniała się do tworzenia atmosfery sprzyjającej dialogowi. Podobnie potwierdzamy, że nie ma dominikańskiego rozwiązania sytuacji na Haiti.Zgodnie z tekstem wydanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rząd wyrażaZaniepokojenie kryzysem, który dominuje w konstytucyjnych ramach (…) Sympatyzujemy z głosami wzywającymi do wielkiego narodowego dialogu z HaitiWedług komunikatu prasowego. „To ważny moment dla narodu haitańskiego (…) Demokratyczna zmiana rządu wymaga sprawiedliwego, wolnego i przejrzystego procesu wyborczego.»

Republika Dominikany ogłosiła we wtorek wznowienie eksportu na Haiti”.ze względów humanitarnychMniej więcej tydzień po zamknięciu granic z sąsiadem po zabójstwie prezydenta Haiti Jovenela Moise. Ta decyzja ma na celu zachowanie haitańskiego handlu”.na poziomach wymaganych do zmniejszenia prawdopodobieństwa ogólnego deficytu, który prowadziłby do niestabilności społecznej i przepływów migracyjnychWedług prezydencji republiki.

Dominikana zamknęła granicę z Haiti 7 lipca po kilku godzinach Morderstwo Jovenela Muse W jego domu uzbrojony komandos. Wzmocniła też swoją obecność wojskową na granicy, która jest obszarem”.w całkowitym spokoju„I”Całkowicie bezpieczny آمنWedług prezydenta Dominikany Luisa Abenadera. Transakcje dwunarodowe w prowincjach przygranicznych zostały zawieszone.

Dominikana i Haiti, które dzielą karaibską wyspę Hispaniola, mają wspólną granicę o długości około 380 kilometrów, przez którą przechodzi masowy napływ ludzi o nieuregulowanej sytuacji, głównie imigrantów haitańskich, szukających lepszych warunków życia.