Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Market Pay przejmuje polską firmę fintech Novelpay

Market Pay przejmuje polską firmę fintech Novelpay

Grupa Market Pay ogłosiła, że ​​podpisała umowę nabycia polskiego fintech Novelpay, w tym francuskiej spółki zależnej PAX France Novelpay, w celu przyspieszenia rozwoju paneuropejskiej platformy płatniczej.

Novelpay to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie zajmująca się rozwojem pionowo niezależnych rozwiązań programowych („ISV”) dla terminali płatniczych i dystrybucji powiązanych terminali.

Novelpay wdraża obecnie swoje produkty i usługi w 14 krajach europejskich dla banków/agentów rozliczeniowych, procesorów i dostawców rozwiązań w zakresie usług o wartości dodanej. Market Pay będzie opierać się na szeregu już udanych działań prowadzonych przez Novelpay, takich jak:

• Tworzenie aplikacji dla doświadczonych terminali płatniczych obejmujących różne środowiska operacyjne (Android, Linux, RTOS). Dziś Novelpay ma zaawansowane doświadczenie rynkowe, które umożliwia obsługę kilku głównych protokołów (przykłady: Nexo lub CB6), w tym certyfikację poziomu 3 dla terminali.

• Dystrybucja stacji w technologii PAX. PAX jest drugim co do wielkości dostawcą terminali płatniczych na świecie i liderem na rynku terminali płatniczych z systemem Android. Obecnie oferuje największy na świecie wybór urządzeń z systemem Android z certyfikatem PCI-PTS.

To przejęcie umożliwi Market Pay wzmocnienie i rozwój istniejącej oferty produktów oraz przyspieszenie wdrożenia ujednoliconej platformy płatniczej w całej Europie. Będzie to również korzystne dla realizowanej strategii asymilacji większości komponentów technologicznych sklepu, po udanej integracji dejamobile i technologii softPOS.

Market Pay i Novelpay będą współpracować w celu opracowania nowych rozwiązań sklepowych, które będą oferowane europejskim klientom Market Pay. Zespół programistów Novelpay ulepszy platformę badawczo-rozwojową Market Pay, zapewniając firmie rozległą wiedzę technologiczną w zakresie ofert sklepów, a cała grupa liczy obecnie ponad 300 pracowników.

Novelpay to trzecie uzupełniające przejęcie Market Pay w ciągu niecałych dwóch lat, po przejęciu platform płatniczych Acoustic i dejamobile. Te strategiczne ekspansje pokazują zdolność Market Pay do skutecznej realizacji ambitnego planu rozwoju. Wspiera to AnaCap, która zainwestowała w kwietniu 2021 r. wraz z istniejącym zespołem zarządzającym przedsiębiorcami, a także jej historyczny akcjonariusz Carrefour.

READ  Rosja zastępuje swojego ofensywnego lidera. Ruch na Moście Krymskim zostaje wznowiony

Frédéric Mazurier, prezes Market Pay, powiedział:
„To przejęcie Novelpay stanowi ważną część procesu, który rozpoczęliśmy w 2021 roku, a którego celem jest wzmocnienie naszej pozycji rynkowej na prawdziwie europejską skalę. Zatrudniając ponad 300 pracowników, z czego ponad połowa to programiści, firma Market Pay jest silnie skoncentrowana na wzmacnianiu swoją wiedzę technologiczną w celu opracowywania rozwiązań płatniczych wspierających cele… Własny rozwój wraz z AnaCap. »

Jean-Paul Hildebrandt, dyrektor generalny i współzałożyciel Novelpay, dodaje:
»

Nassim Sharshali, współdyrektor AnaCap, komentuje:
„Ta transakcja jest trzecim dodatkowym przejęciem Market Pay w ciągu niecałych dwóch lat i nadaje dalszy impet jego zamiarowi stania się wiodącą zintegrowaną platformą płatniczą w Europie. Te starannie ukierunkowane przejęcia pokazują zdolność Market Pay do skutecznej realizacji ambitnego planu rozwoju, dzięki wsparcie… AnaCap wraz z istniejącym zespołem zarządzającym projektami. »

Alberto Sinaghi, dyrektor ds. inwestycji w AnaCap, podsumowuje:
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wesprzeć tę transakcję, która uzupełnia silną ścieżkę wzrostu Market Pay, jednocześnie umożliwiając dodatkową ekspansję geograficzną. To przejęcie zapewnia możliwość poszerzenia pakietu innowacyjnych rozwiązań w zakresie oprogramowania płatniczego Market Pay, a także dodatkowych usług o wartości dodanej poprzez płynną integrację doświadczenie sklepu. »

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od zwyczajowej zgody organów antymonopolowych.