W piątek 10 stycznia Sąd Gospodarczy orzekł na korzyść polskiej spółki Chemet SA nabycia Gaz Liquefied Industrie, będącego właścicielem fabryk w Bischwiler i Sivray (Wiedeń). Od lipca ubiegłego roku, po upadłości Grupy Altifort, której była częścią, znajduje się pod zarządem komisarycznym.
Oprócz Chemetu SA zgłosiło się jeszcze dwóch kandydatów do przejęcia Producent butli i pojemników do przechowywania LPG i gazów skroplonych: Grupa Galilé, na której czele stoją byli dyrektorzy Altifortu oraz paryski inwestor Verdoso, będący wcześniej większościowym udziałowcem GLI. To drugie rozwiązanie było preferowane przez pracowników, którzy poprzez swoich przedstawicieli związkowych Mówili, że boją się opcji polskiej, bojąc się, że pewnego dnia stanie się ona synonimem przesiedlenia.
Dzięki temu przejęciu grupa Chemet SA z siedzibą w Tarnowskich Górach k. Katowic realizuje strategię zdobycia rynku Europy Zachodniej. Dwie francuskie fabryki uzupełniają dwie, które grupa ma już w Polsce, zwiększając zatrudnienie do 1100 osób i spodziewane przychody w 2020 r. wyniosą 140 mln euro. Prawie wszystkie z 500 stanowisk pracy w GLI (w tym 191 w zakładzie w Bischwiller) są zarezerwowane; Chemet zapowiedział nawet zatrudnienie prawie 120 pracowników w ciągu najbliższych trzech lat.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce