Opublikowano 16 października 2020 o 14:06Zaktualizowano 16 października 2020 o 14:47
Tym, którzy namawiają SNCF do sprzedaży aktywów takich jak Geodis, jej spółka zależna zajmująca się logistyką, w celu pokrycia strat, Jean-Pierre Varandeau zwrócił niedawno uwagę, że jest to aktywo strategiczne i motor przyszłego wzrostu. Dlatego Geodis wkłada pieniądze w swoje usta, kupując inną polską firmę Pekaes, firmę logistyczną zatrudniającą ponad 1200 pracowników, 20 oddziałów w Polsce, a także trzy stacje kolejowe i 6 magazynów logistycznych. Kwota tego przejęcia nie została ujawniona.
Firma kierowana przez Marie-Christine Lombard, pierwsza w swojej branży we Francji i szósta w Europie, posiadająca sieć obejmującą ponad 120 krajów, pracuje nad konsolidacją w Europie Wschodniej, a zwłaszcza w Polsce, trzecim co do wielkości rynku logistycznym w 'Europa. Rynek dynamicznie rozwijający się, ponieważ wielu głównych graczy detalicznych i przemysłowych (Adidas, Amazon, Decathlon, PepsiCo itp.) zbudowało w kraju ogromne magazyny wielkości XXL na potrzeby swoich europejskich usług logistycznych.
10 000 klientów w Europie Wschodniej
„Sektor logistyki jest nadal bardzo rozdrobniony. Jest to rynek o łącznej wartości 5 600 miliardów dolarów, który do tej pory zlecono jedynie logistyce o wartości 2 600 miliardów dolarów. Nasz biznes będzie w dalszym ciągu się konsolidował „, powiedział prezes Geodis w wywiadzie dla Echos na targach początek roku. .
Założona w 1958 roku firma Pekaes obsługuje „jedną z głównych w Polsce sieci transportu ładunków pełnych i częściowych dla ładunków paletowych” oraz „zarządza wszystkimi przepływami krajowymi i międzynarodowymi dla swoich 10 000 aktywnych klientów”. W 2018 roku podpisał partnerstwo z francuską Grupą Hebner.
„Wspólnie zbudowaliśmy firmę zajmującą się logistyką wagi ciężkiej, która wzbudziła zainteresowanie Geodis; „O sile i odporności firmy świadczy niewielki wpływ pandemii na bieżące wyniki” – potwierdza Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital, strukturę, która negocjowała sprzedaż z francuską grupą.
Jakie są klucze do adaptacji w złożonym środowisku?
Jak możemy odpowiedzieć na wyzwania transformacji energetycznej? Jak odnaleźć się w niestabilnym środowisku gospodarczym i politycznym? Jak najlepiej wykorzystać możliwości w zakresie innowacji w każdym sektorze? Na co dzień poprzez nasze analizy, ankiety, felietony, międzynarodowe przeglądy prasy i artykuły redakcyjne wspieramy naszych abonentów, dając im klucze do przystosowania się do złożonego otoczenia.
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce