Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Czechach Polska jest uważana za jedną z najbardziej zanieczyszczonych

W Czechach Polska jest uważana za jedną z najbardziej zanieczyszczonych

Ulga w Czechach. Chociaż Praga potępiła szkodliwe skutki dla środowiska otwartej kopalni Toro (Polska), która działa od 1904 r., Orzekł sąd UE. Polska powinna „natychmiast zaprzestać” eksploatacji tej kontrowersyjnej kopalni w pobliżu Czech i Niemiec. Sąd utworzony w Luksemburgu zażądał tymczasowego zadośćuczynienia od rządu czeskiego, który starał się zaprzestać eksploatacji. Sprawa zostanie następnie rozpatrzona merytorycznie.

Polska Grupa Energetyki Publicznej, która jest właścicielem kopalni, planuje wydobywać węgiel przez FGE 2044 i planuje jej rozbudowę do 25 do 30 kilometrów kwadratowych. Według czeskich urzędników eksploatacja ta ma negatywny wpływ na środowisko terenów przygranicznych, gdzie mieszkańcy narzekają na hałas, zapylenie i niedobory wody. „Kontynuacja wydobycia do czasu ostatecznego wyłączenia może mieć negatywny wpływ na poziom wód gruntowych na terytorium Czech” – powiedział, podkreślając obawy sądu, że kopalnia będzie silnie zmobilizowana i „zagrozi dostawom wody pitnej”. do populacji.

>> Czytaj więcej – Republika Czeska: Specjalna moneta, aby podnieść gospodarkę

Jednak mówi on o „polityce ostrożności”, że „szkoda dla środowiska i zdrowia ludzkiego jest z zasady nieodwracalna”, ponieważ trudno ją „odwrócić”. Wręcz przeciwnie, „The Polska Zaprzestanie działalności w kopalni jest określane jako „(”) niepowodzenie w ustaleniu realnego zagrożenia dla jej bezpieczeństwa energetycznego ”oraz„ szkodę społeczno-ekonomiczną związaną z utratą miejsc pracy dla moich pracowników i zakładu. Powoduje nieodwracalne szkody pieniężne ”, co zostało podkreślone.

Nasza usługa – oszczędzaj pieniądze na rachunkach za prąd i gaz dzięki naszemu komparatorowi energii

Mimo sprzeciwu Czech i Niemiec Warszawa przedłużyła Turo koncesję na prowadzenie działalności na sześć lat w 2020 r. – doprowadzając do zajęcia Pragi przez Komisję Europejską, argumentując, że naruszyła ona prawo europejskie, zwłaszcza z punktu widzenia ochrony środowiska. Komisja oszacowała w grudniu Polska Błędnie ocenili wpływ kopalni na środowisko i wprowadzili w błąd sąsiadów, ale orzekli, że skargi dotyczące wpływu na zaopatrzenie w wodę pitną są bezpodstawne. Brock następnie schwytał CJU. Polska wykorzystuje węgiel jako źródło energii elektrycznej w około 80% i zatrudnia 80 000 osób w sektorze wydobywczym. Planuje stopniowe zamykanie swoich kopalni do 2049 roku.

READ  Polska zawiera z Rosją umowę o gazociągu jamalskim