Polski i Węgier sprzeciw wobec nowego porozumienia migracyjnego państw członkowskich UE słychać podczas nieformalnego szczytu Rady Europy, który odbędzie się w piątek 6 października w Granadzie na południu Hiszpanii. Dwa dni po osiągnięciu przełomowego porozumienia między państwami członkowskimi w sprawie podziału opieki nad migrantami pomiędzy krajami europejskimi, Przywódcy Polski i Węgier wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec reformy europejskiego systemu imigracyjnego.
„Jeśli doznajesz naruszenia prawa, jesteś zmuszony zaakceptować coś, co Ci się nie podoba, jak możliwe jest pojednanie i porozumienie? To jest niemożliwe”, zostało zainicjowane Po przybyciu premiera Węgier Viktora Orbána. „Nie boimy się zamówień z Brukseli [de] Berlin »Jego polski odpowiednik Mateusz Morawiecki nalegał, aby odmówić założenia organizacji. „Rozmieszczenie nielegalnych imigrantów”Zapowiada się, że do wyborów legislacyjnych w Polsce będzie już blisko dziesięć dni.
W środę dwudziestu siedmiu delegatów zgodziło się na rozporządzenie ustanawiające obowiązkowy mechanizm solidarności między państwami członkowskimi. „Wyjątkowe okoliczności” W załączeniu do wizyty „duży” Osadnicy na jego granicach. Tekst, który oczernia tradycyjne procedury azylowe i zapewnia migrantom mniejszą ochronę, powinien zostać poddany kompromisowi, aby przezwyciężyć niechęć Niemiec i Włoch. Rozporządzenie to, stanowiące ostatnią część Europejskiego Porozumienia o Migracji i Azylu, które jest nadal przedmiotem negocjacji z Parlamentem Europejskim, zostało przyjęte przez państwa członkowskie większością kwalifikowaną, jaką przewidują Traktaty, a nie jednomyślnie, jak tego domagała się Polska . Obydwa Węgry głosowały przeciw tekstowi, Austria, Słowacja i Republika Czeska wstrzymały się od głosu.
Po przygotowaniu deklaracji w sprawie migracji stało się to trudne
Te różnice zdań mogą wykoleić Wspólną deklarację w sprawie migracji. W planie podkreślono potrzebę zajęcia się w szczególności nielegalną migracją „Natychmiast i zdecydowanie” i D’„Zintensyfikuj zalecenia” Nielegalni migranci. Potwierdza także zaangażowanie UE na rzecz ustanowienia „Wzajemnie korzystne globalne partnerstwo z krajami pochodzenia i tranzytu”Takie jak ta podpisana w lipcu z Tunezją, mająca na celu ograniczenie napływu imigrantów z tego kraju.
Temat imigracji, najbardziej drażliwy z dwudziestu siedmiu, znalazł się w porządku obrad szczytu po przybyciu w połowie września na włoską wyspę Lampedusa ponad 7 000 migrantów, głównie z Afryki Subsaharyjskiej. którzy przepłynęli z Tunezji na prowizorycznych łodziach.
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE