Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

7 produktów, których powinieneś całkowicie unikać na śniadaniu

7 produktów, których powinieneś całkowicie unikać na śniadaniu

Śniadanie jest okazją do zgromadzenia energii po kilku godzinach postu, pobudzenia metabolizmu i kontynuowania go aż do przerwy na lunch. Należy jednak unikać niektórych pokarmów, ponieważ powodują one wysoki poziom cukru we krwi, a tym samym apetyt i napady zmęczenia.

Biały chleb kanapkowy

Chleb kanapkowy z rafinowanej białej mąki często zawiera zbyt dużo sztucznych dodatków i ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. W rezultacie szybko podnosi poziom cukru we krwi, który następnie równie szybko spada. Innymi słowy, poczujesz głód już po godzinie, więc zjesz przekąskę przed przerwą na lunch.

Nie wspominając już o tym, że szybko się wchłania przez organizm, nie dostarczając żadnych składników odżywczych ani witamin. Rano zamiast tego skoncentruj się na pieczywie pełnoziarnistym lub płatkach zbożowych, które są źródłem błonnika i są bardziej sycące, lub na produktach zawierających dużą ilość białka, takich jak jajka.

ciastka

Kiedy w drodze do pracy mijasz piekarnię, często trudno nie ulec pokusie wejścia do środka, przyciągniętego zapachem paanu lub czekolady oraz ciepłych rogalików i rodzynek. . Ale lepiej się nie poddawać, chyba że w wyjątkowy sposób.

Wypieki przygotowane z ciasta francuskiego, masła, mleka, śmietany, jajek i cukru nie są pożywne i zawierają dużo węglowodanów, co prowadzi do zaburzenia równowagi cukru we krwi.

Sztuczny sok owocowy

Dla wielu Francuzów nektar pomarańczowy, bananowy i inne soki z koncentratu są niezbędne o poranku. Te sztuczne napoje zawierają jednak dużo cukrów i konserwantów, a organizm szybko je wchłania. Idealnym rozwiązaniem rano jest zjedzenie całego owocu.

Ciastka i płatki zbożowe

Ze względu na ograniczenia czasowe czasami sięgamy po krakersy lub batoniki zbożowe. Ale znowu to zły pomysł. Te małe ciasteczka są pełne szybkich cukrów, tłuszczów i węglowodanów, których nasz organizm w żaden sposób nie potrzebuje w takich ilościach.

To samo dotyczy sztucznych zbóż, które często zawierają bardzo dużo cukru. Na śniadanie najlepiej wybrać miskę płatków owsianych, które zapewnią dobre źródło energii na cały poranek, bez znaczącego wzrostu lub spadku poziomu cukru we krwi.

Rozpowszechnianie się

Zaleca się również trzymanie rozprzestrzeniania się na dystans. Ten ostatni, bogaty w olej palmowy i tłuszcze nasycone, jest bogaty w kalorie (539 kalorii na 100 gramów) i powoduje eksplozję poziomu cukru we krwi, powodując intensywne wydzielanie insuliny.

Dwie kromki chleba posmarowane około 30 gramami pasty zawierają średnio 34 gramy cukru, znacznie przekraczając zalecaną dzienną dawkę (około 25 gramów dziennie według Światowej Organizacji Zdrowia). Należy pamiętać, że 60 milionów konsumentów magazynu spróbowało ostatnio 14 batonów z orzechami laskowymi i czekoladą. Uznanie jury zdobyła Paulina.

Sztuczny dżem

Oprócz past czekoladowych zaleca się ograniczenie spożycia dżemów przemysłowych. Na grzance są dobre dla kubków smakowych, ale w znacznie mniejszym stopniu dla zdrowia. Aby poprawić smak, często wzbogaca się je rafinowanymi cukrami.

Jeśli nie możesz obejść się bez kromki chleba z dżemem, spróbuj przygotować go w domu. Umożliwi to dostosowanie zawartości cukru. Można go też zastąpić dodając kawałek dobrego masła lub odrobinę miodu.

Jogurt smakowy

Spożywanie nabiału z samego rana jest niezbędne, aby zapewnić odpowiednią podaż wapnia i białka. Ale nie byle jaki. Zaleca się wybierać szklankę mleka krowiego, mleka roślinnego bogatego w wapń, sera lub jogurtu.

Pod warunkiem, że nie jest aromatyzowany, a zatem zbyt słodki. Unikamy także kremów deserowych. W sekcji jogurtów skoncentruj się bardziej na jogurcie o niskiej zawartości tłuszczu lub jogurcie greckim. Ten kremowy produkt mleczny ma niską zawartość tłuszczu i jest bardzo odżywczy.