Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Szkielet kobiecej „wampirki” z kosą na szyi

Polska: Szkielet kobiecej „wampirki” z kosą na szyi

Niedawno badacze znaleźli szczątki „wampirki” na cmentarzu w Biel (Polska). Ciało jest specjalnie zablokowane na poziomie stóp, podczas gdy kosa jest umieszczona na wysokości gardła.

To co najmniej zaskakujące odkrycie dokonane przez naukowców z Uniwersytetu Kopernika w Toruniu. Ten ostatni w ten sposób odkrył szkielet kobiety „Wampir”, zablokowana na poziomie lewej nogi i uwięziona przez kosę na poziomie gardła. Według zespołu badawczego byłaby to kobieta z zamożnego środowiska, która mieszkała w wieku 17 latmi wiek

Inne ciała znaleziono w tym samym grobie w Bien na południu, w podobnej pozycji. Polska. Będą to dwie dziewczynki: jedna będzie miała trzydzieści lat, druga między 14 a 19 rokiem życia.

Sposób na walkę z czarami

Zdaniem prof. Dariusza Polinsky’ego, który kierował zespołem badawczym, ten rodzaj pochówku jest niezwykły i ma tylko jeden cel: „zapobiegać powrotowi zmarłych” – wyjaśnił. W codziennej poczcie. W rzeczywistości kosa umieszczona nad szyją miała na celu zranienie lub odcięcie głowy zmarłemu, gdyby próbował wstać.

„Zgodnie z potoczną mądrością sierp chronił rodzące kobiety, dzieci i zmarłych przed złymi duchami. Odgrywał też rolę w rytuałach mających na celu zwalczanie czarów i czarów” – wyjaśnia polski badacz. Zamek zwisający z palca u lewej stopy symbolizuje „koniec fazy i niemożność powrotu do świata żywych”.

Różne praktyki w Polsce

Jednak według badacza z Uniwersytetu Kopernika, ludzie stosowali inne metody, aby zapobiec zmartwychwstaniu lub pojawieniu się wampirów. „Środki ochrony przed powrotem zmarłych obejmują odcięcie głowy lub stóp, ułożenie zmarłego twarzą w dół, spalenie go i ukamienowanie”. Metody odkryte podczas wcześniejszych badań prowadzonych w Polsce w przeszłości.

Ekshumowane ciała przewieziono do Torunia, gdzie kości zostaną przeanalizowane i szczegółowo zbadane, aby dowiedzieć się więcej o osobnikach.

READ  Polish Tour - Wszystko, co musisz wiedzieć przed 78. edycją Polish Tour