Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teleskop Jamesa Webba po raz pierwszy wykrywa dwutlenek węgla w atmosferze egzoplanety

Teleskop Jamesa Webba po raz pierwszy wykrywa dwutlenek węgla w atmosferze egzoplanety

podstawowy
Teleskop Jamesa Webba po raz pierwszy wykrył dwutlenek węgla w atmosferze egzoplanety.

Od odkryć do odkryć. Niezwykle potężny Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykrył obecność dwutlenku węgla w atmosferze egzoplanety, czyli planety poza naszym Układem Słonecznym, NASA transmituje w czwartek, 25 sierpnia.

Catch Your Breath — Webb uchwycił pierwszy wyraźny dowód obecności dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze planety poza naszym Układem Słonecznym! WASP-39 B to gazowy olbrzym, który krąży blisko gwiazdy podobnej do Słońca, oddalonej o 700 lat świetlnych: https://t.co/FenLqV6HSo pic.twitter.com/abJvqxfLdG

— Teleskop NASA Webb (@NASAWebb) 25 sierpnia 2022

„Wstrzymaj oddech”, napisała amerykańska agencja kosmiczna, według której cenny dwutlenek węgla, niezbędny do życia, został odkryty na gazowym gigancie WASP-39 b, który został odkryty w 2011 roku. zostały wykryte na planecie poza naszym Układem Słonecznym.

Jeśli życie, jakie znamy, jest tam niemożliwe, postęp ten potwierdza, że ​​nauka prowadzi podobne obserwacje na planetach skalistych.

Sód, para wodna, potas…

Oprócz dwutlenku węgla James Webb był w stanie wykryć śladowe ilości sodu, pary wodnej i potasu w atmosferze WASP-39b, potwierdzając jego niesamowitą dokładność. Teleskop przeniesie się teraz do innych atmosfer planetarnych, zawsze w celu sprawdzenia, czy możliwe jest spełnienie warunków do pojawienia się tam życia.

W zeszły poniedziałek aparat astronomiczny wysłał Oszałamiające zdjęcia Jowiszaukazując zorzę polarną gazowego giganta.

READ  W ten wtorek niebo powinno rozświetlić się niezwykłym deszczem spadających gwiazd