Możliwości inwestycyjne oferowane przez Maroko oraz najważniejsze projekty uruchomione w południowych prowincjach Królestwa zostały zaprezentowane w środę w Warszawie delegacji liderów polskiego biznesu.
Delegacja, której przewodniczył prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej Marek Trazek, reprezentująca różne sektory gospodarcze, przemysłowe i nowe technologie, została poinformowana przez ambasadora Królestwa w Polsce Abderrahima Atmona o dokonaniach Maroka. Zwłaszcza w południowych guberniach, w sektorach portowym, rolniczym, energetyce odnawialnej i turystyce.
„Ambasada Maroka jest gotowa wesprzeć polskie firmy w krokach, jakie podejmą w celu eksploracji marokańskiego rynku, przed polską misją gospodarczą do Maroka w październiku przyszłego roku” – powiedział Atmoun, zwracając uwagę na wybitne dwustronne stosunki polityczne i gospodarcze.
Dyplomata przypomniał wizytę delegacji polskich biznesmenów reprezentujących europejski lider grupy Oknoplast w produkcji okien i drzwi z tworzyw sztucznych w czerwcu ubiegłego roku, podkreślając potencjał inwestycyjny i możliwości handlowe oferowane przez Królestwo, które stało się prawdziwym centrum dla rynku afrykańskiego , dzięki reformom gospodarczym zainicjowanym przez Jego Wysokość Króla Mohammeda VI, które uczyniły Maroko jednym z najatrakcyjniejszych krajów Afryki pod względem inwestycyjnym i biznesowym.
Dodał, że Maroko wdrożyło kilka projektów rozwojowych w południowych prowincjach, aby pobudzić inwestycje w regionie.
Ze swojej strony Marek Trazek pochwalił stabilność polityczną i położenie geograficzne Maroka, które sprawia, że Królestwo jest preferowanym terenem pod inwestycje, dodając, że kolejna wizyta polskiej delegacji w Maroku będzie okazją do spotkania z szefami marokańskich firm. Celem jest nawiązanie partnerstwa win-win.
Polscy liderzy biznesu działający w sektorach rolniczym, przemysłowym, nowych technologii i turystyki z tej okazji wygłosili prezentacje na temat swoich dziedzin działalności i wyrazili chęć inwestowania w Maroku, który ma wiele atutów i ważną infrastrukturę portową i drogową.
W wypowiedziach dla MAP dodali, że aktywa oferowane przez Królestwo zachęcają coraz więcej polskich inwestorów do osiedlania się tam, podkreślając stabilność polityczną i śmiałe reformy gospodarcze zainicjowane przez Jego Wysokość, które pozwoliły krajowi cieszyć się korzystnym klimatem inwestycyjnym i biznesowym.
Zbliżająca się misja gospodarcza Polski w Królestwie potwierdza, zdaniem przedstawicielstwa dyplomatycznego, rosnące zainteresowanie tych firm możliwościami biznesowymi oferowanymi przez Królestwo, które ugruntowało swoją pozycję jako realnego centrum rynku afrykańskiego.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce