Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Pilna konieczność” i „Konieczność ekonomiczna” autorstwa Erica Cieuti

19:45, 15 stycznia 2022

Spoczywaj w pokojuW przeddzień wyborów prezydenckich zwykłe łacińskie wyrażenie w obliczu śmierci nieubłaganie pozostawało nieprzetłumaczalne dla francuskich podatków. Przy stawkach sięgających 45%, francuski podatek od spadków i darowizn jest najwyższy w Europie i jeden z najwyższych na świecie. Stanowi jedną z największych niesprawiedliwości, jakich doznają nasi obywatele. W obliczu takiego francuskiego wyjątku przedstawiła Kongresowi Republikanów nowe propozycje zniesienia pozorów podatku od śmierci. Zdecydowane stanowisko anty-Macronowe, jako odrzucenie transferu i dziedzictwa, jest jednym ze składników DNA Emmanuela Macrona. W 2018 i 2019 r. La République En Marche, głosem Christophe’a Castanera i Stanislasa Gueriniego, otworzył debatę przeciwko transmisji postrzeganej jako „nieznośna nierówność narodzin”, wówczas grupy Nowego Świata zaproponowały zwiększenie podatku od spadków i darowizn.

Te wygórowane podatki na transport są równoznaczne z atakiem na ideę pięknej własności

Jednak na 90 dni przed wyborami prezydenckimi Prezydent RP i Minister Gospodarki porozumiewają się w odwrotnym kierunku przeciwko podatkom od spadków, które są uważane za zbyt wygórowane. Stanowisko do wyboru, które nikogo nie oszukuje Chociaż właściciele i emeryci od pięciu lat są uprzywilejowanymi celami tego organu, Rada Analiz Ekonomicznych Certyfikowana przez Matignona właśnie zaproponowała zwiększenie obowiązków spadkowych i majątkowych. W ramach tego pięcioletniego mandatu nienawiść do dziedzictwa biegnie pełną parą. Francuski zapis podatków od spadków i darowizn odzwierciedla ideologiczną wrogość wobec dziedzictwa i samej koncepcji przeniesienia i dziedziczenia. Nienawiść jest wskaźnikiem realnego wskaźnika politycznego, podobnie jak całkowity brak pragmatyzmu finansowego. Wskaźniki praw w stratosferze sprowadzają się do szaleńczego pomieszania równości i równości.

Jak pisał ekonomista Paul Leroy Beaulieu: „Prawo do przenoszenia własności zawsze istniało w cywilizowanym świecie jako konsekwencja prawa do własności”. Tak wysoki podatek transportowy jest równoznaczny z atakiem na ideę pięknej własności. Dziedziczenie jest równoznaczne z zakorzenieniem i synonimem, co oznacza, że ​​ktoś ma korzenie, skądś pochodzi i jest połączony z czymś większym niż indywidualność. W zupełnym kontraście do wspaniałego i rodzącego się narodu, który symbolizuje społeczeństwo szalonego indywidualizmu, człowieka bez korzeni.

Należy zakwestionować ekonomiczne podstawy utrzymania tego podatku.

W tej sytuacji Francuzi nie popełniają błędów i zdrowym rozsądkiem 87% z nich odrzuca obecny podatek transportowy, bardzo niesprawiedliwy system związany z opodatkowaniem rodzin, które całe życie pracowały i zapłaciły już szereg podatków w kraj. Kraj jest światowym mistrzem w podatkach i opłatach w ramach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Dziedzictwo, o które chodziło, cierpliwie było na ogół kilkakrotnie finansowane z pracy i podatków. Dziś należy zakwestionować nie tylko rzekome uzasadnienie moralne, ale także samą ekonomiczną podstawę utrzymania tego podatku. Obniżenie tych podatków to sytuacja nadzwyczajna, a przede wszystkim konieczność ekonomiczna.

READ  Wojna na Ukrainie: Wagner mówi, że kontroluje Bachmuta w sensie prawnym

Sytuacja nadzwyczajna, bo dziś Francja jest przeciwna swoim sąsiadom, 14 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju zniosło ten podatek od 20 lat. Nie mówimy tu o małych państwach i rajach podatkowych, ale o skandynawskich bastionach socjaldemokracji, takich jak Szwecja czy Norwegia. Pod względem podatków od spadków Francja zajmuje pierwsze miejsce z podatkami przekraczającymi 0,5% PKB w porównaniu z mniej niż 0,25% w Skandynawii, kraju o znacznie mniejszych różnicach niż Francja. Kraje, które nadal opodatkowują spadki i darowizny, robią to po znacznie niższych stawkach niż Francja i stawkach przepadków sięgających 45%: Włochy opodatkowują 4% z 1 miliona euro, Polska opodatkowuje 7%, a Hiszpania opodatkowuje nie wcześniej niż około 800 000 euro.

Co gorsza, świadomie sprzeciwiają się obowiązującym we Francji opodatkowaniu, które działa odstraszająco na podatki i zapewnia im dobrobyt, podobnie jak Luksemburg, który nie opodatkowuje, i Portugalia poprzez całkowite zwolnienie potomków i majątku, eldorado dla francuskich emerytów. Kraje te zdały sobie sprawę, że najbogatsi podatnicy żyją w otwartym, połączonym świecie i że taki podatek przede wszystkim karze klasę średnią, która jest zbyt „biedna”, aby uniknąć podatku w drodze uzgodnień i zbyt „bogata”, aby go nie płacić. duże przejście . Aktywa są ogólnie planowane, szczególnie w przypadku ważnych aktywów zawodowych.

Nic tak nie motywuje do oszczędzania, jak pewność pozostawienia w życiu owoców swojej pracy dzieciom.

Z okazji wyborów prezydenckich Francja ma historyczną szansę na wybór wolności i skuteczności poprzez obniżenie podatków spadkowych oraz darowizn bezpośrednich i pośrednich. Reformy, które umożliwią energiczne pobudzenie oszczędności i poprawę akumulacji kapitału, która wraz z kryzysem zdrowotnym osiąga rekordowy poziom: francuskie oszczędności gospodarstw domowych osiągnęły 5,665 mld euro. Dzięki wydłużeniu średniej długości życia Francuzi dziedziczą coraz później, średnio 42 lata w 1985 r., 51 lat dzisiaj, wliczając w to już emeryturę, co jest ostatnim zjawiskiem, które znacząco szkodzi dynamice zarządzania dziedzictwem.

READ  Gazprom wstrzymuje dostawy gazu do Polski i Bułgarii

Złagodzenie uchwytu finansowego poprzez obniżenie opłaty za prezent ułatwi przekazanie jej przyszłym pokoleniom, które będą mogły ponownie zainwestować te pieniądze w realną gospodarkę. Rzeczywiście, nic tak nie pobudza do oszczędzania, jak pewność pozostawienia owoców swojej pracy swoim dzieciom za życia. Taki środek byłby ogromną pomocną dłonią dla młodych ludzi i pozwoliłby na ożywienie gospodarcze poprzez obieg zamrożonych lub częściowo zmonopolizowanych przez państwo oszczędności. Drastyczne obniżenie podatku od spadków i darowizn jest z pewnością miarą ogólnego ratowania francuskiej gospodarki, szansą dla naszej młodzieży i bronią do wzmocnienia naszego biznesu! „