NurPhoto przez Getty Images
GRY WIDEO – Netflix ogłosił we wtorek, 29 września, przejęcie pierwszego studia gier wideo, ponieważ gigant streamingowy chce rozszerzyć swoje imperium w tym bardzo lukratywnym segmencie. Firma przejęła kalifornijskie studio Night School, które zyskało rozgłos dzięki stworzeniu thrillera o zjawiskach nadprzyrodzonych „Oxenfree”.
Platforma, która zbudowała swój sukces na dystrybucji na żądanie filmów, seriali, filmów dokumentalnych, a ostatnio reality show, ogłosiła swoje ambicje w branży gier wideo. Wspomniała o celowaniu w pewne różnice w wirtualnych grach szczególnie popularnych filmów lub seriali.
Netflix powiedział, że „doskonałość artystyczna i uznana wiedza specjalistyczna” szkoły wieczorowej sprawiają, że jest „nieocenionym partnerem”. Ze swojej strony współzałożyciel kalifornijskiego studia Sean Krankel mówił o „surrealistycznym zaszczycie”, kiedy został pierwszym twórcą gier wideo, który dołączył do Netflix, w poście na blogu.
Netflix już zapowiadał, że dostęp do gier będzie wliczony w abonamenty swoich klientów.
nowe wyzwanie
Zdaniem wielu analityków, szczególnie ważne dla grupy jest utrzymanie abonentów w czasie, gdy konkurencja w jej podstawowej działalności stała się bardziej napięta.
Grupa eksperymentowała już z wirtualnymi grami, emitując w 2018 r. w pełni interaktywny odcinek serialu „Black Mirror” oraz wydając darmową grę mobilną opartą na popularnym serialu „Stranger Things”.
Kolejnym wyzwaniem jest szczególnie zacięta konkurencja w sektorze gier wideo, w którym Netflix niekoniecznie ma techniczne możliwości strumieniowania gier z wyższej półki.
W sierpniu grupa poinformowała, że rozpoczęła testowanie swoich możliwości w tym obszarze z użytkownikami w Polsce. Netflix wyznaczył również weterana branży z Facebooka, Mike’a Verdu, do kierowania zespołem zajmującym się grami wideo.
Jak wynika z badania opublikowanego pod koniec kwietnia przez firmę konsultingową Accenture, szybko rozwijający się rynek gier wideo osiąga obecnie ponad 300 miliardów dolarów sprzedaży na całym świecie.
Zobacz także na The HuffPost: „Firma rodzinna” próbuje grzybów w ostatnim zwiastunie sezonu
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”