Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lumière MIFC 2021 – Polska finalizuje projekt Cyfrowej Polski

Lumière MIFC 2021 – Polska finalizuje projekt Cyfrowej Polski

Data wydania: 15.10.2021 – 8:40

Rozpoczęty w 2018 r. projekt ma na celu wsparcie restrukturyzacji i cyfryzacji części historycznej produkcji audiowizualnej regionu, a obecnie zbliża się do końca ostatniej fazy, w tym uruchomienia platformy streamingowej.

Rozpoczęty w 2018 – i Przedstawione dokładnie na 6. ceremonii MIFC W tamtym czasie Leon Lumiere – Digital Poland ma na celu stworzenie kompletnego ekosystemu wokół restauracji / digitalizacji i wzbogacenia polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Projekt dobiega dziś końca z trzecią i ostatnią fazą, która jest podobna do uruchomienia serwisu streamingowego o nazwie 35mm.online. W związku z tym w czwartek 14 października w Lyonie w wiosce MIFC przygotowano końcowy raport z postępów w celu dokonania wstępnej oceny projektu.

Przy łącznym budżecie 109 969 779,89 zooty, czyli ponad 24 mln – w tym 17,14 mln pochodzących z europejskiego wsparcia instytucjonalnego – Polska Cyfrowa W pierwszej fazie część renowacji i digitalizacji polskiego archiwum objęła ostatecznie 160 obiektów. Filmy, 71 filmów dokumentalnych, 464 krótkometrażowe filmy animowane, 10 filmów animowanych oraz 3108 nowości filmowych Polska Kronika Filmowa.

Faza 2 była częścią powstającego „centrum dystrybucyjnego”, mającego na celu restrukturyzację i infrastrukturę projektu oraz magazynowanie i zarządzanie materiałami, zwłaszcza dla klientów z branży kinowej i audiowizualnej. .

Podczas fazy 3 różne komponenty były dostępne na stronie 35 mm online, z której część była bezpłatna – a co najważniejsze, wiele filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i wszystkie nowości filmowe – inne pieniądze, wszystkie angielskie napisy i audiodeskrypcja.

Jędrej Sablinsky, przedstawiciel klasyki polskiego kina w Lumiere, powiedział: „Ta strona jest skierowana do dużej liczby odbiorców bezpłatnych treści”. Inne tematy mogą wymagać subskrypcji lub pakietów do konsultacji online. Ale po odzyskaniu i zdigitalizowaniu łatwiej będzie je dostarczać na rynki zagraniczne.

„Ten projekt jest ambitny i patrzymy na jego wynik” – zeznał Jędrez Sablinsky, dyrektor fabryki DI. „Muszę przyznać, że byliśmy bardzo skoncentrowani, ponieważ było to ważne wyzwanie, ale udowodniłem, że można osiągnąć jedność między sektorem publicznym i prywatnym wokół projektu dziedzictwa na dużą skalę. Teraz staramy się zorganizować zrównoważony i regularny fundusze na przyszłą restrukturyzację i cyfryzację. Gospodarka – bo oczywiście nasze dziedzictwo jest większe niż prezentowane tu dzieła. Jest jeszcze wiele do zrobienia.”

READ  Europejski Trybunał Praw Człowieka potępił Polskę za nieuznawanie par osób tej samej płci

Sylvain DeVariux

Źródło zdjęcia: „Pasażer” Andrzeja Munka