Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

56 000 młodych ludzi wezwało do szczepień w Auvergne-Rhone-Alpes

Regionalna agencja zdrowia wzywa do masowych szczepień młodych ludzi po odnotowaniu przez rok dwunastu przypadków, w tym jednego zgonu.

Po 12 przypadkach, w tym jednym zgonie, inwazyjnego zakażenia meningokokami typu B z nowym wariantem zidentyfikowanym przez prawie rok, Regionalna Agencja Zdrowia (ARS) w Auvergne-Rhône-Alpes zaprosiła 56 000 młodych ludzi do zaszczepienia, poinformowała fundacja AFP. W piątek 12 sierpnia.

Zapalenie opon mózgowych to poważna choroba, która może powodować trwałe następstwa, a nawet śmierć.”, wyjaśnił AFP dr Anne-Sophie Ronnox-Baron, kierownik Regionalnego Centrum Nadzoru Zdrowia w ARS Auvergne-Rhône-Alpes. Wysłaliśmy więc 56 000 listów do ubezpieczających w wieku 16-24 lat – populacji najbardziej dotkniętej tą zmienną – oraz do rodziców dzieci w wieku 0-2 lat, w ramach masowej kampanii szczepień.powiedziała Anne-Sophie Ronnox Barron, potwierdzając informacje z lokalnych mediów.

Pod koniec lipca zidentyfikowano dwie zarażone osoby, zwiększając liczbę przypadków wykrytych w czterech prowincjach do dwunastu: Savoy (Chambery i okolice), Ain, Rhone i Isere. I pomimo śmierci młodego człowieka wśród tych przypadków”.Jak na razie nic nie wskazuje na to, że ten wariant będzie bardziej niebezpieczny lub bardziej zanieczyszczający„Lekarz powiedział. Bakterie meningokokowe B są przenoszone przez długotrwały kontakt ze zdrowym wektorem. Przenosi się przez kaszel i plucie. Infekcja powoduje gorączkę, ból głowy z wymiotami i sztywność karku i mogą pojawić się czerwone lub fioletowe plamy (plamica). Szczepienie przeciw zapaleniu opon mózgowych jest włączone do kalendarza. Szczepienie 2022 jest stosowane od kwietnia, a według ARS liczba zgonów związanych z zakażeniem meningokokami wszystkich przypadków zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych wynosi około 10%.


Zobacz też Korea Północna: Kim Jong-un ogłasza „cudowne zwycięstwo” nad Covid

READ  Gaia ujawnia najdokładniejsze mapowanie Drogi Mlecznej, jakie kiedykolwiek wyprodukowano