Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

225 000 zhakowanych kont jest na sprzedaż w ciemnej sieci, zmień hasło!

225 000 zhakowanych kont jest na sprzedaż w ciemnej sieci, zmień hasło!

Liczba zhakowanych kont ChatGPT stale rośnie. Od stycznia do października 2023 r. w ciemnej sieci wystawiono na sprzedaż co najmniej 225 000 identyfikatorów OpenAI wraz z hasłami, gdzie cyberprzestępcy mogą je kupić na rynkach.

Sprzedaż danych uwierzytelniających zhakowanych kont ChatGPT Dark Web
© Envato

Ciemna sieć jest pełna skradzionych identyfikatorów, na przykład francuskich ofiar cyberataków w ostatnich tygodniach. Jest także prywatny dla wielu użytkowników ChatGPT, których nazwy kont i powiązane hasła są dostępne na czarnym rynku dla licytanta, który zaoferuje najwyższą cenę. Według ustaleń firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem Group-IB, w okresie od stycznia do października 2023 r. wystawiono na sprzedaż 225 000 identyfikatorów kont OpenAI.

Użytkownicy OpenAI są podatni na cyberataki

Singapurska firma twierdzi, że te dane uwierzytelniające znaleziono w dziennikach złośliwego oprogramowania powiązanych z kradzieżą informacji LomaC2, szop pracz i in czerwona linia. „Liczba zainfekowanych urządzeń nieznacznie spadła od połowy do końca lata, ale znacznie wzrosła w okresie od sierpnia do września„, wyjaśnia firma w swoim najnowszym raporcie na temat trendów w przestępczości z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, opublikowanym w zeszłym tygodniu.

W okresie od czerwca do października 2023 r. zhakowano ponad 130 000 kont OpenAI z dostępem do ChatGPT. Poniżej znajduje się rozkład według trzech rodzin szkodliwego oprogramowania:

Liczba zhakowanych kont ChatGPT rośnie

Tym samym liczba zainfekowanych identyfikatorów wzrosła o 36% w porównaniu z pierwszymi pięcioma miesiącami 2023 r. Zeszłego lata informowaliśmy, że ponad 100 000 kont ChatGPT zostało zhakowanych i wystawionych na sprzedaż w ciemnej sieci we wcześniejszej wersji ChatGPT . Raport dotyczący trendów w przestępczości zaawansowanej technologii. Dotyczy to jednak okresu od czerwca 2022 r. do maja 2023 r. Liczba była już przerażająca, mimo że obejmowała znacznie dłuższy okres.

Przeczytaj > ChatGPT: Bądź ostrożny, złośliwe oprogramowanie rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie

READ  Pięć mało znanych wskazówek, które powinieneś odkryć

Jak to wyjaśnimy? „Gwałtowny wzrost liczby danych uwierzytelniających ChatGPT na sprzedaż wynika z ogólnego wzrostu liczby hostów zainfekowanych przez złodziei informacji, których dane są następnie oferowane do sprzedaży na rynkach.”, odnosi się do grupy-IB. Nie jest zaskoczeniem, gdy dowiadujemy się, że zdaniem wielu ekspertów rozprzestrzenianie się narzędzi hakerskich wymknęło się spod kontroli.

Jest mało prawdopodobne, aby sytuacja uległa poprawie. Ujawniły to Microsoft i OpenAI Podejrzani Kraje te, w tym Rosja, Korea Północna, Iran i Chiny, obecnie eksperymentują ze sztuczną inteligencją, aby wesprzeć je w operacjach wojny cybernetycznej.