Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

18 000 euro za leżenie przez 60 dni: ten absurdalny eksperyment przeprowadzony przez Klinikę Kosmiczną w Tuluzie

18 000 euro za leżenie przez 60 dni: ten absurdalny eksperyment przeprowadzony przez Klinikę Kosmiczną w Tuluzie

Klinika Kosmiczna w Tuluzie w Oksytanii przygotowuje się do przyszłych wypraw na Księżyc lub Marsa. W tym celu przeprowadza się 60-dniowy eksperyment na dwunastu ochotnikach, którzy muszą pozostać przykuci do łóżka. wyjaśnienia.

Zarabiaj dziesiątki tysięcy euro w leżeć, Może. Dwunastu ochotników już zgodziło się zostać przykutymi do łóżka przez 60 dni Aby pomóc w badaniach kosmicznych, w Tuluzie, w Haute-Garonne.

Przygotowanie do przyszłych lotów kosmicznych

Celem tego eksperymentu, przeprowadzonego przez Instytut Medycyny Kosmicznej i Fizjologii, jest Przygotuj się na lot kosmiczny przyjśćOcena, w jaki sposób organizm przystosowuje się do 60 dni symulowanej nieważkościMarin Bernat, szef ds. komunikacji w firmie Medes, wyjaśnia naszym kolegom z Zachodnia Francja.

Ciało tutaj jest pochylone pod kątem 6 stopni (głowa jest niżej niż stopy), aby odtworzyć wpływ stanu nieważkości na ciało. Nawet leżąc, 12 ochotników może czytać, korzystać z komputera i używać rąk, jak astronauta podczas lotu, który znajdzie punkty wsparcia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Niektórzy przechodzą też określoną liczbę badań krwi, moczu, psychologicznych… i ćwiczeń: jazda na rowerze, leżenie, czy wirowanie w wirówce… zawsze na leżąco! W każdym razie dla niektórych ochotników.

„Możesz mieć ból głowy, ale dla mnie to szczególnie plecy” – wyjaśnia Cyprien, współautor. Francja 3 Oksytania.

Na koniec eksperymentu dzielny jeep 18.000 euro, w ratach po 4.500 euro, przez 4 lata. Pamiętaj, to prawo ogranicza kwotę, jaką możesz zarobić za udział w badaniach klinicznych paryski.

READ  Atomic Heart: Z premierami Xbox Series X S et PS5 wypada na równi z Digital Foundry | Xbox One