Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

12-godzinny koncert poparcia dla Ukrainy

Od 4 do 5 czerwca Orkiestra Szczecińska – w zachodniej Polsce – zostanie rozświetlona w barwach Ukrainy. 12-godzinny koncert maratonu wspierający Ukraińców sprawi, że artyści i widzowie będą świecić od godziny 20:00 w sobotę do 8 rano w niedzielę. W programie: Bach i nic więcej. Austriacki pianista Aaron Belsan zmierzy się z pełnym zestawem dobrze opanowanych pierwszych i drugich książek Claviera, z czterema i pół godziny muzyki. StudentAndras szef kuchni Oparte na Lars Vogt27-letni pianista jest artystą wytwórni Alpha. Jego pierwsza płyta Well-Tempered Keyboard Studies Bacha została nagrodzona w 2021 roku przez brytyjski magazyn Gramophone jako jedna z najlepszych płyt roku.

„Żaden inny kompozytor niż Bach nie jest bardziej odpowiedni do tego zadania i żadne dzieło nie jest bardziej odpowiednie do tego maratonu niż dobrze wzmocniony Clavier, ponieważ reprezentuje spokój i harmonię oraz ponieważ używa wszystkich klawiszy”Austriacki pianista. „To jest jak mozaika różnych narodów i kultur, które tworzą nasz świat, z wyjątkiem tego, że tutaj wszystkie tony współpracują ze sobą, jeden ton płynnie przechodzi w drugi i wszystko jest w doskonałej równowadze. Dokładnie to, czego potrzebuje dzisiaj nasz świat!”

Wezwanie do datków

Otwierając to wydarzenie, ukraiński pianista Aleksiej Grynyuk wykona I część B-dur i Preludium chóralne f-moll (Bach / Busoni). Muzyczne niespodzianki, filmy i wywiady będą przerywane tego wieczoru pod auspicjami Cantor Leipzig.

Ta impreza będzie również otwarta w bezpłatnym dostępie Przesyłaj bezpośrednio na YouTube. Zostanie ogłoszone wezwanie do darowizn na rzecz szeregu stowarzyszeń humanitarnych: Czerwonego Krzyża, Lekarzy bez Granic, Głosów Dzieci…

„To wydarzenie jest częścią chwili, w której żyjemy, muzyka i nasza wspaniała sala koncertowa mogą służyć nie tylko rozrywce, ale także wpływać na nasz świat i pomagać potrzebującym” powiedziała Dorota Sirois, dyrektor szczecińskiej Orkiestry. „Mam nadzieję, że dołączy do nas znacznie więcej osób”.

READ  Władca Pierścieni: data premiery i pierwsza grafika dla przyszłej serii Amazon

Ta muzyczna noc transmitowana na arenie międzynarodowej podkreśli wspaniały gmach Szkoły Filharmonii Szczecińskiej, który został otwarty w 2014 roku i został uhonorowany Nagrodą Unii Europejskiej w dziedzinie Architektury Współczesnej w 2015 roku. Jego dynamiczne linie można odkryć dzięki wirtualna wizytazaproponowane przez instytucję.

Aby ponownie posłuchać:
Koncert na rzecz narodu ukraińskiego