ᑕ❶ᑐ Chciałem tylko odejść: Brazylijczycy ujawniają za kulisami, co stało się z AC Milan w epickim finale Ligi Mistrzów w Stambule

ostatni etap między Manchester H intermilan Oznaczało to jedno z największych zmartwień w historii futbolu. w jedynej uchwale Liga Mistrzów grał na stadionie olimpijskim Ataturka, Liverpool Zdobył tytuł 2005 po rzutach karnych Mediolan Do przerwy było 3:0. Pojedynek, znany jako „Cud Stambułu”, do dziś jest pamiętany przez pokonanych graczy 25 maja.

kość Rossonerosktóry wygrał zawody w 2003 roku i był głównym faworytem, ​​wyszedł na boisko z drużyną składającą się z Kaki, Andrija Szewczenki, Alessandro Nesty, Clarence’a Seedorfa, Andrei Pirlo i innych gwiazd, podczas gdy czerwienie Był to zespół skromniejszy, a głównym liderem był pomocnik Steven Gerrard.

W pierwszej minucie spotkania Milan otworzył wynik po strzale Paolo Maldiniego. Przed przerwą Hernán Crespo ponownie trafił do siatki dzięki doskonałej asyście Kaki. Wygląda na to, że tytuł był w rękach tych, na czele których stał Carlo Ancelotti…

W przeciwieństwie do drugiej połowy Szewczenko zrzucił bombę i prawie zdobył czwartego gola, ale przeszkodziła mu dobra obrona Dudika. Potem Liverpool się obudził i w ciągu zaledwie siedmiu minut wytworzył niesamowitą reakcję. Gerrard, Smisser i Xabi Alonso zostawili wszystko bez zmian.

„To finał, którego nikt nie wie, jak to wyjaśnić i nawet dzisiaj szukamy wyjaśnienia. W całej Europie nie mieliśmy dobrej passy. Mieliśmy pierwszą połowę, w której Liverpool wyglądał jak drużyna z drugiej ligi. zobaczyli piłkę, nie przyjęli piłki. „Ugniataliśmy ją i byliśmy znacznie lepsi”, powiedział Serginho, były skrzydłowy Milanu, który dla niego pracował. San Paulo H RejsW ESPN.com.br.

„Z jakością naszych graczy i zbudowaną przez nas przewagą było to absolutnie surrealistyczne! W straconych przez nas bramkach mogło dojść do kilku indywidualnych błędów, ale ogólnie nie było to wcale śmieszne. Dida obronił nawet rzut karny. Kaká powiedział również: ESPN.com.br.

READ  Dlaczego „Turyści” z Arthurem nie będą emitowani dziś wieczorem?

Po zaciemnieniu Milan doszedł do siebie i miał więcej szans na wygranie meczu. W normalnych czasach, Traore, czerwienie, Strzał Szewczenki nad linią został obroniony. Pod koniec dogrywki polski bramkarz Dudek dokonał dwóch cudów jednym ruchem, parując główkę Ukraińca, a następnie wychwytując – leżąc na ziemi – specjalną zbiórkę dla napastnika, który w niewielkim polu karnym oddał strzał bomba z bliskiej odległości.

„Ta piłka była niewytłumaczalnym cudem w świecie futbolu” – powiedział Serginho.

W rzutach karnych Liverpool wykorzystał trzy z pierwszych czterech rzutów karnych. Z drugiej strony Milan zepsuł dwa pierwsze strzały Serginho i Pirlo.

„Czuliśmy, że przy tym wszystkim, co się wydarzyło, nie wygramy rzutów karnych, bo mieliśmy okazje, ale Dudik to wykorzystał. 'Nasz zespół'” – wspomina były skrzydłowy.

Następnie Tomasson i Kaka zmienili swoje kopnięcia. Ale Szewczenko uderzył prawie w połowie bramki i patrzył, jak Dudek obronił, by zapewnić sobie tytuł czerwienie.

„To była bardzo trudna porażka, biorąc pod uwagę sposób, w jaki się rozegrała. To był mój pierwszy finał i powiedziałem sobie:„ Czy mam kolejną szansę, aby wrócić tutaj i pewnego dnia zostać mistrzem? „Pamiętam bardzo niewiele ze wszystkiego, ponieważ to było bardzo trudno zostać później na stadionie po srebro. Chciałem po prostu wyjść, ale musiałem przejść przez ten proces dorastania i zrozumienia, że ​​inni tam byli. Kiedy przyjechaliśmy do hotelu, była bardzo smutna kolacja i wszyscy rozeszli się do swoich pokoi” – wspomina Kaka.

Zemsta 2007

Po porażce w środowym finale Milan wraca na boisko UdineseNiedziela, w walce o tytuł Włocha przeciwko Juventus.

„To była bardzo dobra lekcja kariery i życia. Nauka szybkości reakcji z kolegami z drużyny była bardzo ekscytująca. Nie mieliśmy czasu tego żałować, a mimo to musieliśmy wygrać. Naprawdę fajnie było zobaczyć, jak zareagowali, że obezwładniający i odporny.” Dawny numer 22 na koszulce powiedział: „Przegraliśmy, naprawmy wady i przejdźmy do innego”.

READ  Recenzja kasyna Bets-io

Nawet po porażce zarząd Milanu zachował trenera Carlo Ancelottiego i sporą część zespołu.

„Ten akt przywództwa był bardzo ważny zarówno dla trenera, aby zmotywować zespół i jego powrót, jak i sportowców. To był zespół z wieloma liderami, takimi jak Maldini, Costacurta, Cafu, Sheva, Crespo, Pirlo, Seedorf, Gattuso… Chłopaki byli smutne, ale nie zniechęciły się. Walczyły i pragnęły. „Ta zbiorowa siła zwyciężania zrobiła różnicę” — powiedział Kaka.

Stanowisko to zostało nagrodzone dwa lata później, kiedy klub Czarny czerwony Z tym samym Liverpoolem dotarł do finału Ligi Mistrzów. Ale tym razem włoska drużyna wygrała 2:1.

„Piłka nożna dała nam kolejną szansę. W drugiej końcówce poczuliśmy, że musimy uderzyć, ponieważ nie mogliśmy doświadczyć tego samego. Piłka nożna jest tak dziwną rzeczą, że w drugim finale zagrali lepiej, ale przegrali. Pierwszy mecz zagraliśmy lepiej, ale przegraliśmy. „Takie rzeczy zdarzają się tylko w piłce nożnej, dlatego on ma tę magię i jest taki pełen pasji” – powiedział Serginho.