Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Znęcanie się nad zwierzętami: Organizacja pozarządowa potępia warunki hodowli pstrągów w Polsce

Znęcanie się nad zwierzętami: Organizacja pozarządowa potępia warunki hodowli pstrągów w Polsce

Europejska organizacja pozarządowa ds. ochrony zwierząt hodowlanych w oświadczeniu opublikowanym przez jej francuski oddział, Komisję Europejską, wezwała do potwierdzenia, że ​​przypadki te nie są odosobnione. „Natychmiastowe wprowadzenie przepisów chroniących ryby hodowlane”.

Te zwierzęta „Zazwyczaj hodowane w intensywnych warunkach, gdzie są poddawane stresującym praktykom, narażone na działanie wody o złej jakości i zamykane w sterylnych środowiskach”CIWF pisze.

„Większość z nich ginie za pomocą metod poprzedzających szok lub ogłuszenie, ale te okazują się nieskuteczne”Dodawanie tekstury.

Materiał, który we wtorek zamieścił w Internecie, został nakręcony w tym roku przez zespół tajnych śledczych na zlecenie CIWF w czterech hodowlach pstrągów w Polsce, jednego z głównych producentów UE.

Cierpią na brudne stawy, chore pstrągi, infekcje grzybicze czy różne urazy.

Prawo, które „w okrutny sposób pozbawia ryby nawet najmniejszej ochrony”.

Żywe ryby są również gromadzone w wiadrach bez wody lub trzymane w plastikowych workach.

W celu uboju w basenach zanurza się urządzenia elektryczne w celu ogłuszenia ryb. Ale nadal „Ruchy ciała podczas szoku i po nim pokazują, że są one nieskuteczne” i „zamiast tego powodują ból i dyskomfort”.– twierdzi CIWF.

Inne zdjęcia przedstawiają pracowników wyrywających oczy żywym rybom lub spalających je żywcem.

Firma nie chce podawać, które gospodarstwa, szczególnie ze względu na ochronę śledczych i przyszłych dochodzeń, ale potwierdza, że ​​ich produkcja sprzedawana jest polskim i czeskim hurtownikom i detalistom.

Polski Związek Hodowców Pstrągów, do którego nawiązał kontakt z AFP, nie udzielił natychmiastowej odpowiedzi.

„Chociaż coraz częściej dostrzegana jest potrzeba poprawy wrażliwości i jakości ochrony ryb, obecne ustawodawstwo w UE (i na całym świecie) w okrutny sposób podważa ochronę ryb”CIWF ocenia