Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdrowie, elektryfikacja, motoryzacja: Molex zwiększa swoje moce produkcyjne w Polsce

Zdrowie, elektryfikacja, motoryzacja: Molex zwiększa swoje moce produkcyjne w Polsce

Amerykański producent złączy ogłosił otwarcie trzeciego zakładu produkcyjnego w Polsce. Jego celem są zastosowania medyczne, pojazdy elektryczne i elektryfikacja.

Molex Kocha Polskę. Amerykański producent rozwiązań w zakresie połączeń wzajemnych ogłosił znaczną ekspansję swojego zasięgu przemysłowego w Europie poprzez otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Katowicach w Polsce, oprócz istniejących zakładów w Rokitkach i Sulesinie.

Początkowa powierzchnia produkcyjna nowego zakładu o powierzchni 23 000 metrów kwadratowych będzie strategiczną lokalizacją dla spółek zależnych Molex, Phillips-Medisize i Molex, w celu ułatwienia terminowych dostaw zaawansowanych urządzeń medycznych do rozwiązań elektryfikacji. To pierwszy krok w ambitnym planie, który ostatecznie doprowadzi do całkowitej powierzchni produkcyjnej zakładu wynoszącej 85 000 metrów kwadratowych.

© Molex

Molex zainwestował dotychczas w fabrykę 110 milionów dolarów, co początkowo umożliwi firmie Phillips-Medisize produkcję wyrobów farmaceutycznych, medycznych i diagnostycznych. Platforma będzie posiadać najnowocześniejsze możliwości, w tym montaż, kapsułkowanie, obsługę leków i formowanie wtryskowe zaawansowanych wyrobów medycznych. Fabryka będzie również produkować rozwiązania w zakresie połączeń wzajemnych dla akumulatorów pojazdów elektrycznych i szyn zbiorczych dużej mocy na potrzeby elektryfikacji.

Zakład w Katowicach uzupełni istniejącą działalność sześciu innych europejskich zakładów produkcyjnych Phillips-Medisize (w Donegal i Sligo w Irlandii, Struer w Danii, Throv i Swinney w Czechach oraz dwa zakłady w Kondiolahti w Finlandii).

Molex wyjaśnia, że ​​duży zasób wykwalifikowanych zasobów produkcyjnych i inżynieryjnych na terenie Katowic wpłynął na wybór lokalizacji fabryki przez Molex. W początkowym zakładzie zatrudnienie znajdzie około 350 osób, w tym wysoko wykwalifikowani operatorzy produkcji, inżynierowie-projektanci i specjaliści ds. jakości.

Kampus będzie pierwszą placówką Molex i Phillips-Medisize, która otrzyma certyfikat LEED Gold. Konstrukcja w oczekiwaniu na certyfikat ISO 13485.

READ  Polska | Warszawa cieszy się nowym muzeum czekolady