Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zbliżająca się pełnia księżyca, która nastąpi w marcu, będzie wyjątkowa!  Dlaczego ?

Zbliżająca się pełnia księżyca, która nastąpi w marcu, będzie wyjątkowa! Dlaczego ?

Pełnia księżyca w marcu 2024 r. określi datę Wielkanocy.
Lorenza Pasqualiniego Lorenza Pasqualiniego Włoski meteoryt 6 minut

Już tylko dni dzielą nas od marcowej pełni księżyca i tym razem ta cudowna pełnia będzie miała dziwną cechę. W rzeczywistości, Weszliśmy w fazę roku, w której pełnia księżyca i początek wiosny wyznaczają ważne święta, takie jak Wielkanoc.

Zgodnie z tym, co zostało stwierdzone na Soborze Nicejskim w roku 325 n.e. Wielkanoc obchodzona jest w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Początek wiosny sobór wyznacza na dzień 21 marca każdego roku (choć w rzeczywistości równonoc wiosenna mogłaby przypadać także 19 lub 20 marca, a w tym roku będzie to 20 marca). Dlatego przy obliczaniu daty Wielkanocy uwzględnia się pierwszą pełnię księżyca po 21 marca i stamtąd należy liczyć dni aż do pierwszej korzystnej niedzieli.

W tym roku pełnia księżyca wypada w marcu Będzie to 25-go, w poniedziałek, Dlatego to właśnie pełnia księżyca wyznaczy datę tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Pierwsza niedziela po pełni księżyca to trzydziesta pierwsza. Czyli dokładnie Niedziela Wielkanocna w tym roku 2024.

W marcu 2024 r. pełnia księżyca wypadnie w poniedziałek 25. Według Soboru Nicejskiego Wielkanoc obchodzona jest w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca (po 21 marca). O dacie Wielkanocy, która w tym roku wypada 31 marca, wyznaczy zatem pełnia księżyca.

Dlatego Wielkanoc w tym roku 2024 wypadnie w niedzielę 31 marca i poniedziałek wielkanocny 1 kwietnia.

Następna pełnia księżyca przypada na rok 2024

Pełnia księżyca przypadająca 25 marca wyznaczy zatem Dzień Wielkanocy w 2024 roku. Dzięki tym samym obliczeniom możemy określić także datę Wielkanocy w nadchodzących latach. W tym artykule obliczyliśmy dzień tego święta do roku 2030.

READ  wideo. Jak kot bawiący się laserem na kanapie przyczynia się do rozwoju eksploracji kosmosu

Kiedy w nadchodzących miesiącach 2024 roku nastąpi pełnia Księżyca? Oto kalendarz na poniższej liście:

  • 25 marca 2024 r
  • 24 kwietnia 2024 r
  • 23 maja 2024 r
  • 22 czerwca 2024 r
  • 21 lipca 2024 r
  • 19 sierpnia 2024 r
  • 18 września 2024 (superksiężyc)
  • 17 października 2024 r. (superksiężyc)
  • 15 listopada 2024 r
  • 15 grudnia 2024 r

Kolejne zastanawianie się nad datą Wielkanocy, święta przeniesionego, ale z ograniczeniami

Wiemy, że fazy księżyca powtarzają się średnio co 29 dni, zatem Wielkanoc nie może nastąpić po upływie określonego czasu. Dlatego też, mimo że Święta Wielkanocne są zmienne, zawsze przypadają pomiędzy dwoma „terminami ostatecznymi”.

w dół rzeki, Wielkanoc nie przypada wcześniej niż 22 marca (wg konwencji liczony jest on na dzień 21 marca), natomiast w górę rzeki, Nigdy nie przypada po 25 kwietnia.

Wielkanoc latem? Wielka reforma kalendarza, której należy unikać

W 1582 r. Papież Grzegorz XIII podjął decyzję o zreformowaniu kalendarza (W tym czasie nadal obowiązywał kalendarz juliański, promowany przez Juliusza Cezara i być może opracowany przez egipskiego astronoma Sosigenesa z Aleksandrii). Aby Święta Wielkanocne nie przesunęły się w miesiące letnie. Kalendarz juliański faktycznie pokazywał błąd w porównaniu z prawdziwym rokiem słonecznym, Dodając około 11 minut każdego roku, wysunął się daleko poza ruchy ciał niebieskich.

Wielkanoc nadal obchodzona jest w pierwszą niedzielę po pierwszej pełni księżyca po 21 marca, ale w rzeczywistości Kalendarz ludzki poprzedzał ruch Ziemi. 21 marca był teraz w rzeczywistości astronomicznej datą po równonocy, która nastąpiła dziesięć dni przed nią. A Wielkanoc coraz głębiej zanurzała się w lato.

READ  Zwiększ naszą pamięć, a także czujność po przespanej nocy dzięki temu suplementowi

Jeśli tak będzie przez wieki, Wbrew Biblii to ważne święto miało być obchodzone w środku lata. Dlatego właśnie papież Grzegorz XIII zreformował kalendarz, w październiku 1582 r. nagle usuwając dziesięć dni.