Unia Europejska (UE) oskarżyła Warszawę o naruszenie niezawisłości sądownictwa.
Idąc na reformy, prezydent powiedział, że Polska otrzyma pieniądze tylko z postkovitowskiego planu naprawy gospodarczej, który został zakazany za ponad 30 mld euro rocznie z powodu rzekomych braków w Warszawie w zakresie niezawisłości sądownictwa. Komisja Europejska w czwartek.
Czytaj więcejMinimalny podatek dla korporacji międzynarodowych: burmistrz ma nadzieję na zniesienie oblężenia Polski w czerwcu
UE zatwierdza plan w środę ”Ważny„Ale to jest”Pierwszym krokiem jest to, że płatności będą dokonywane, gdy reformy (…) wejdą w życieUrsula van der Leyen powiedziała podczas wizyty w Warszawie. „Zatwierdzenie tego planu wiąże się z wyraźnymi zobowiązaniami do niezależności polskiego sądownictwa„, wskazała.
Zobacz też – Wojna na Ukrainie: Polska postrzega stanowisko niektórych krajów europejskich w sprawie sankcji jako „rozczarowujące”.
Przewodniczący komisji zgodził się.”Opozycja twierdzi, że nowe prawo, które czeka w polskim parlamencie, podważy niektóre aspekty mechanizmu regulacyjnego, ale nie poszło wystarczająco daleko„.”Nie jesteśmy na końcu drogi, jeśli chodzi o praworządność w PolscePowiedziała Ursula van der Leyen. Szef europejskiej administracji nałożył na polski plan trzy warunki: obecną izbę regulacyjną.Usunięte i zastąpione„Niezależny Trybunał, Reguła Regulacyjna”Do zreformowania„I kontrowersyjne przestępstwa regulacyjne”Powinno być usunięte”.
Powiedział też, że wszyscy sędziowie, których dotyczy decyzja komisji dyscyplinarnej, mają prawo rozpatrzyć swoją sprawę w nowej izbie. „Pierwszej wpłaty można dokonać tylko wtedy, gdy obowiązuje nowe prawo i spełnia wszystkie warunki naszej umowy„Weryfikacja projektu wartego 35 35,4 mld dla Polski w środę spowodowała zgrzytanie zębami w europejskiej administracji” – wyjaśniła.
Bruksela jest pod presją
Na Brukselę naciskano, by wyraziła zgodę w odpowiedzi na potrzeby Polski, która w Unii Europejskiej ma dużą populację ukraińskich uchodźców (około 3,5 mln). Organizacja Narodów Zjednoczonych. Rada UE usuwa weto Warszawy w sprawie zmiany minimalnego podatku francuskiego od zysków korporacji międzynarodowych na 15% według prawa europejskiego.
Czytaj więcejSzwecja i Finlandia uzyskują dostęp do NATO: Rumunia i Polska „nadzieja”
Żądania Brukseli wywołały ostatnio zapowiedzi ze strony polskiej. Zniesiono zawieszenie szefa sześciu sędziów ściganych za krytykę reform sądownictwa. Niższa izba polskiego parlamentu również głosowała w zeszłym tygodniu za zniesieniem pokoju i porządku. Jednak sprzeciw wobec rządzącej Demokratycznej Partii Nacjonalistycznej (PiS) i związków sędziowskich uważa, że ustawa nie spełnia potrzeb Brukseli.
Kontrolowany przez centralną opozycję Senat przegłosował w środę nowelizację ustawy, uchylając wszystkie decyzje, zwłaszcza kontrowersyjną izbę dyscyplinarną i przywrócenie zawieszonych sędziów. Poprawiony tekst zostanie teraz zwrócony do niższej izby. Polski plan naprawy oferuje łącznie 49 dużych reform i 53 duże inwestycje. Około 43% projektu przeznaczone jest na cele związane z klimatem, a 21% na cele związane z cyfryzacją.
Zobacz też – Polska chce wyłączyć wydatki na wojsko z kalkulacji deficytu budżetowego
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE