Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaburzenia równowagi pod okiem NASA

Zaburzenia równowagi pod okiem NASA

Ręce skrzyżowane, Noemi, lat 39, odważnie robi krok do przodu. Młoda kobieta stawia piętę na czubku przeciwległej stopy i idzie krok po kroku wzdłuż linii narysowanej na podłodze. Badacze zauważyli, ile kroków zrobiłeś bez wahania. Następnie Noémie powtarza ćwiczenie z zamkniętymi oczami, co jest czystym wyzwaniem. Kołysała się tak bardzo, że dwaj nadzorujący ją eksperymentatorzy są w pogotowiu.

Test ten jest klasycznym testem do oceny zaburzeń równowagi. Noémie zgłosił się do niego na początku października na terenie Uniwersytetu w Caen, gdzie zebrano około trzydziestu dobrowolnych pacjentów ze wszystkich części Francji. Przez cztery dni seria badań umożliwiła naukowcom ocenę równowagi postawy, zdolności chodzenia w obecności przeszkód, świadomości kątów, odległości i czasu oraz zdolności rozwiązywania różnych zadań poznawczych. Zmierzono ich gęstość kości, a ich mózgi zeskanowano za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI). Wszyscy Podobnie jak Noémie cierpi na deficyt układu przedsionkowego.

Egzamin Fukuda na Uniwersytecie Keen, 7 listopada 2022 r.

System przedsionkowy? Nieznany szósty zmysł. Odgrywa jednak ważną rolę w utrzymaniu równowagi, stabilności spojrzenia i orientacji w przestrzeni. Poczucie przyspieszania lub zwalniania windy, odczuwanie ostrego zakrętu w samochodzie to doznania, które zawdzięczamy temu. Nadal ingeruje – ale tutaj jego sposób działania jest bardziej tajemniczy – w nasze postrzeganie czasu, rytm wydzielania hormonów, jakość snu, gęstość kości…

chociaż, „Jesteśmy świadomi jego istnienia tylko w niektórych stanach„ patologicznych ”, takich jak choroba morska, zatrucie alkoholem i zawroty głowy”.A Zwrócili uwagę w 2006 roku dwaj badacze z Collège de France, Werner Graf i François Clam. Czy to dlatego, że ten mały klejnot subtelności, doskonała ilustracja geometrycznych zdolności natury, zagnieździł się w labiryncie naszych uszu, ukryty przed wzrokiem?

różnorodność czujników

Strażnik naszej równowagi, układ przedsionkowy nie działa samodzielnie. Ma dwóch ważnych sprzymierzeńców: układ wzrokowy i propriocepcję. Z kolei siódmy zmysł mobilizuje szereg czujników wrażliwych na rozciąganie i nacisk, rozmieszczonych na naszych mięśniach, ścięgnach i więzadłach. Ci zakopani strażnicy przekazują dane o lokalizacji różnych części naszego ciała do mózgu. W końcu nasz mózg zintegruje wiadomości z tych trzech systemów – przedsionka, układu wzrokowego i propriocepcji. I zostanie przekształcony, po inteligentnej kalkulacji, w spójną informację. Na przykład, „ Ciało wyprostowane, głowa przechylona w prawo..

Masz do przeczytania 83,57% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.

READ  Startup OpenAI planuje mieć płatną wersję chatbota ChatGPT