Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Xbox Cloud Gaming: lepsza wydajność na Xbox One niż na tej samej konsoli | Xbox One

Jeśli nadal używasz konsoli Xbox One z 2014 r., a jej wydajność nie została zaktualizowana, firma Microsoft może mieć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Xbox Cloud Games, znany również jako xCloud, pozwoli Ci grać w gry z Xbox Game Pass Ultimate bez dodatkowych kosztów subskrypcji. Hiszpański kanał ElAnalistaDeBits na Youtube wziął pod uwagę wydajność tej usługi online na Xbox One i jest ona bardziej wydajna niż ta druga.

Xbox Cloud Gaming na konsoli jest teraz dostępny dla wszystkich niejawnych testerów Xbox

Co oferuje Xbox Cloud Gaming?


Xbox Cloud Gaming narodził się 14 listopada 2019 r. Po raz pierwszy został pokazany na niektórych zgodnych smartfonach, a wkrótce został rozszerzony na inne platformy. Urządzenia iOS, PC i Xbox stopniowo dołączały do ​​usługi, a teraz są W 100% zasilany przez Xbox Series X. ! Strumień transmisji to 1080p/60 FPS, a Microsoft dąży teraz do 4K przy 120 fps.

Dzięki tym ofertom Hiszpanie na kanale ElAnalistaDeBits na YouTube zastanawiali się, czy Xbox Cloud Gaming może uzyskać lepsze wyniki z konsoli Xbox One, która korzysta z tej usługi, z wystarczającą łącznością. Odpowiedź brzmi tak, ponieważ wszystkie testowane gry są zoptymalizowane pod kątem płynności obrazu, rozdzielczości, a nawet czasów ładowania.

Zrób miejsce dla różnych testów na Xbox One

W sumie przetestowano sześć gier: Gears 5, Forza Horizon 4, Hellblade, The Medium, Battlefield V i Psychonauts 2. Wszystkie tytuły działają lepiej w serwisie sieciowym niż na samej konsoli, ale teraz można w nie grać. Nośnik niedostępny na Xbox One. Pod względem renderowania w grze xCloud jest bliżej Xbox Series S niż Xbox Series X, co jest winą efektu przyciemniania narzuconego przez powtórkę transmisji.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie tytuły przechodzą od dynamicznego 1080p i 30 klatek na sekundę do 1080p i 60 klatek na sekundę. Czas ładowania został również znacznie skrócony z 45 sekund do 7 sekund w Gears 5, który jest jednym z najlepiej ulepszonych tytułów w serwisie.

READ  Jedna z najlepszych gier niezależnych 2021 roku w darmowym sklepie Epic Games Store od 20 grudnia

W Forza Horizon 4 różnica w grafice nie jest bardzo zauważalna. Z drugiej strony tytuł przechodzi z 30 do 60 klatek na sekundę, co jest naprawdę miłą różnicą w takiej grze wyścigowej. Gra ładuje się prawie sześć razy szybciej, od 1 minuty 20 sekund do 16 sekund.

Xbox Cloud Gaming umożliwia również modyfikowanie ustawień grafiki w grze, które zapewnia Hellblade na Xbox Series X | S. Oprócz oryginalnej rozdzielczości 1080p możliwe jest również aktywowanie ray tracingu. Jeśli nie interesuje Cię uzyskiwanie świetnych odbić, możesz również uzyskać 60 klatek na sekundę. Czasy ładowania są czterokrotnie krótsze, od 40 do 10 sekund.

Ciężko porównać do The Medium, ponieważ nie ma go na Xbox One! Tak więc wersja w chmurze została porównana do Xbox Series S i Xbox Series X, a wynik był dość mieszany. Wersja usługi online jest niższa niż ta, którą otrzymaliśmy na Xbox Series S. Rozdzielczość, ray tracing i FPS są podobne, ale na xCloud grafika jest nieco niższa, wystarczy zwrócić uwagę na teksturę okładki książki zwróconej w lustro.

W najnowszym dzieciaku Double Fine Studios, czyli Psychonauts 2, możesz teraz grać w 60 klatkach na sekundę, co nie jest luksusem w przypadku takiej platformówki. W tym tytule najbardziej wyróżniają się czasy ładowania, prawie dziesięciokrotnie szybsze! Przejście z 1 minuty 17 sekund do zaledwie 8 sekund.

Najnowsza porównywana gra to Battlefield V. Na Xbox One działa około 50-60 fps przy 900 dynamicznych pikselach, teraz jest bardziej stabilna na Xbox Cloud Gaming w 1080p, 60 fps, z czasem ładowania skróconym o połowę i więcej Brak spadku liczby klatek na sekundę . Z drugiej strony różnica w grafice jest mało zauważalna.

Imponująca wydajność, ale nie bez kompromisów

Chociaż wyniki są dobre, pamiętaj, że granie w ten system może być denerwujące. W rzeczywistości, jeśli twoje połączenie internetowe jest niestabilne, twoja rozdzielczość, taka jak jojo, będzie musiała przejść z 240p do 1080p, zachowując przy tym zgrubną płynność. Niektóre tytuły są również mniej zoptymalizowane niż inne, Gears 5 jest doskonałym przykładem tytułu, który wyróżnia się w obsłudze, w przeciwieństwie do Forza Horizon 4, która cierpi bardziej z powodu opóźnień wejściowych i opóźnień między konsolą a konsolą.

READ  Szyk

Należy pamiętać, że usługa jest stale ulepszana i nawet jeśli niektóre gry nie są jeszcze idealnie grywalne, w ciągu kilku lat wprowadzono ogromne ulepszenia. Xbox Cloud Gaming może być świetnym kompromisem, jeśli masz wystarczająco dużo łączności i zawsze szukasz świętego Graala: Xbox Series X.

Przypominamy, że xCloud jest zintegrowany z plikiem Xbox Game Pass Ultimate bez dodatkowych kosztów.