Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Włoski pisarz Luca Di Fulvio, autor The Dream Gang, umiera w wieku 66 lat

Włoski pisarz Luca Di Fulvio, autor The Dream Gang, umiera w wieku 66 lat

Jego wydawca, Slatkine & Cie, powiedział na Instagramie, że pisarz, który cierpiał na chorobę Charcota, „właśnie ponownie przeczytał korektę swojej najnowszej książki, Hidden Heaven, która ma się ukazać 23 sierpnia”.

Artykuł napisany przez

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 1 minuta.

Włoski pisarz Luca Di Volvio na Targach Książki we Frankfurcie (Niemcy), 10 października 2018 r. (ELMAR KREMSER / SVEN SIMON / AFP)

Niezwykły sukces odniósł w 2016 roku m.in Gang marzeń. Włoski pisarz i dramaturg Luca Di Fulvio zmarł w wieku 66 lat w środę, 31 maja, poinformowali w czwartek jego wydawcy. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Luca Di Fulvio w wieku sześćdziesięciu sześciu lat.Książki z wydaniami kieszonkowymi na Twitterze.

Luca Di Fulvio, urodzony w Rzymie w 1957 roku, jest autorem Mamo RomaI więźniowie wolności Lub Weneckie dzieciaki. jego udana praca Gang marzeń To rodzinna historia, której akcja toczy się w Nowym Jorku w latach dwudziestych XX wieku. Pisarz, szczególnie popularny w Niemczech i Francji, „Właśnie przeczytałem wskazówki do jego najnowszej książki, Ukryty raj, która ukaże się 23 sierpnia”.– napisał jej wydawca Slatkine & Cie na Instagramie.

W filmie opublikowanym w kwietniu na swoim koncie na Instagramie autor, który był wyraźnie wątły, odniósł się do choroby Charcota i podziękował swoim czytelnikom i krewnym za wsparcie. Jest to choroba neurologiczna, która powoduje zanik mięśni.

READ  Głos - „To jest to, to podróbka”, „Nie powinno się tego rozpoznawać”, „Ale co on tam do cholery robi?” Internauci nie zgadzają się w tej kwestii z Xavierem Polycarpe