Polski film przedstawiający życie Władimira Putina od jego dzieciństwa do niesprowokowanej inwazji na Ukrainę.
Wykorzystując sztuczną inteligencję pokazuje widzom niepokojący obraz kremlowskiego gospodarza.
„Mój film to anatomia ludzkiej psychiki Władimir Putin „I rosyjski duch”. Tak swój najnowszy film opisał Patrick Vega, jeden z najsłynniejszych reżyserów współczesnego polskiego kina. To powinno wywołać duży plusk. Zatytułowany „W umyśle Putina” śledzi życie rosyjskiego prezydenta od jego dzieciństwa… aż do śmierci.
„Nasz film to bezprecedensowa biografia obejmująca 60 lat życia Putina. Film zaczyna się, gdy Putin miał 10 lat, a następnie przedstawia historię jego kariery politycznej w Czeczenii, ataków terrorystycznych na moskiewski teatr i Biesłan a także najtragiczniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce na Ukrainie, m.in. w Buczy, Irbinie i Mariupolu.” Patrick Vega powiedział prasie.
„Cały świat chciałby widzieć Putina martwego”.
Aby dotrzeć do szerszej publiczności, reżyser zdecydował się nakręcić swój film w języku angielskim. Aby sprawić więcej kłopotów, producenci zastosowali deepfakes. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji na twarzy aktora pojawia się wizerunek Władimira Putina. „To było trudne, bo oczywiście nie mogliśmy sprowadzić Putina do naszego studia i wyszkolić sztucznej inteligencji, aby go doskonale naśladowała. Dokumenty kremlowskie nie wystarczyły, aby naśladować postać z kinową dokładnością i na szczęście po ośmiu miesiącach pracy udało nam się udało się.” próba. Szczegółowo polski reżyser.
-
Przeczytaj także
Putin podziwia jego film: „Rosyjski Rambo”, który jest gotowy walczyć za Ukrainę
Zwiastun, pokazywany prywatnie na American Film Market w Santa Monica, pokazuje, że Władimir Putin jest daleki od wizerunku kultywowanego przez Kreml. Tu nie chodzi o wysportowanego czy silnego mężczyznę, ale raczej o pacjenta na szpitalnym łóżku leczącego się z powodu choroby. Albo jako przywódca mafii szantażujący swojego poprzednika, Borysa Jelcyna. Film, który na ekranach ma pojawić się wiosną, kończy się śmiercią lidera. Stronniczość przyjęta przez reżysera: „Spoglądał w przyszłość, pokazując śmierć Putina. „To właśnie chciałby zobaczyć cały wolny świat”.
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”