Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

wideo. „Superniebieski księżyc” widziany obiektywem młodej astrofotografki Angoumoise Flavien Bouvet

To nauka, której nawet NASA nie jest w stanie w pełni wyjaśnić.

Z głową na ramionach i stopami osadzonymi na lądzie, jego oczy i obiektyw aparatu są nieustannie przyciągane do gwiazd. „Astrofotografia jest powszechnie znana” – wyjaśnia Flavien Bouvet. „Rośnie trochę dzięki sieciom społecznościowym, ponieważ w ostatnich latach mieliśmy szczęście ze szczytową aktywnością słoneczną. Jest to nauka, której nawet NASA nie jest w stanie w pełni wyjaśnić, podczas gdy na Ziemi mamy do czynienia z wieloma rzeczami możemy to udowodnić naukowo. Możliwość mówienia o tym jako amator jest świetna.

W poniedziałkowy wieczór, odpowiadając na pytania mieszkańców zainteresowanych jego pracą, Flavien nie spuszcza wzroku ze swojego zegarka i aplikacji w telefonie, która informuje go, gdzie powinien pojawić się księżyc. Jego cel: naturalne obrazowanie satelitarne Ziemi bezpośrednio nad Angoulême.

Konstelacja subskrybentów na Instagramie

Około 21:27, kiedy w końcu pojawia się „superbłękitny księżyc”, pojawia się „na prawo od Angoulême” nad chmurami utworzonymi, według młodego człowieka, przez „popiół z pożarów w Kanadzie”. Rozczarowany perfekcjonistą, astrofotograf-amator nadal potrafi robić niesamowite zdjęcia Księżyca.

105 zdjęć superniebieskiego księżyca zebranych w poniedziałek przez Flaviena Bouveta.
105 zdjęć superniebieskiego księżyca zebranych w poniedziałek przez Flaviena Bouveta.

Flaviena Beauvaisa

Powyższe ujęcie jest efektem „stosu 105 zdjęć połączonych ze spalonym obrazem Księżyca w celu uzyskania korony i chmur”, jak Flavien wyjaśnia następnego dnia na swoim koncie na Instagramie. flavien_picsMa 62 000 obserwujących (osób, które śledzą jego konto).

W ciągu zaledwie dziesięciu godzin projekt Flaviena otrzymał prawie 2000 polubień i 75 komentarzy od zdumionych subskrybentów. Inne zdjęcia towarzyszące zdjęciu: zdjęcie księżyca przelatującego nad Angoulême oraz inne zdjęcie, na którym wyraźnie widać kratery satelity.

Flavien Bouvet jak zawsze nie zapomina podać szczegółów na temat tego, co fotografuje: „Termin superniebieski księżyc nie oznacza, że ​​będziemy mieli superniebieski księżyc. „To „super” wynika z faktu, że jest to pełnia księżyca na orbicie najbliższej Ziemi i nie jest to rzadkie… Termin „niebieski” oznacza, że ​​jest to trzecia pełnia księżyca w sezonie, która będzie miała cztery (zwykle trzy).”

READ  Co wiemy o Alaskabox, mało znanym wirusie, który spowodował pierwszą śmierć w Stanach Zjednoczonych?

Oprócz księżyca Flawiusz przedstawia zorzę polarną, Drogę Mleczną, konstelacje… Zapraszam do subskrybowania kanału Konto na Instagramie Flavin_picsTo nic nie kosztuje. Wystarczy mieć w głowie bardzo piękne obrazy, zanim wygodnie zaśniesz, nawet przy pełni księżyca.