Wellens pokonuje Vengegarda, nowego przywódcę

Faraj Bin Lahousin, Media365, opublikowano we wtorek, 13 sierpnia 2024 o 17:40

Tim Wellens wygrał drugi etap Tour of Poland, 15-kilometrową jazdę na czas. Po drugie, ogólne dowództwo objął Jonas Wingegaard.

We wtorek na trasie Mysłakowice – Karpacz wyczerpująca jazda na czas na dystansie 15 km na szczególnie wyczerpującej trasie wyprzedziła faworyta Jonasa Vingegaarda (Visma-Lease a Bike) o dziewięć sekund. Duńczyk skradł show Tima Wellensa (zespół Zjednoczonych Emiratów Arabskich) któremu na podium stanął dzisiaj jego kolega z drużyny Felix Grosschartner (+15 sekund). Raczej dlatego, że przybył w tym samym czasie, co brytyjski Oscar Onley (DSM). Pierwszą piątkę uzupełnił Niemiec Maximilian Schachmann (Red Bull-Bora-Hansgrohe), wyprzedzając Belga Wellensa o 21 sekund.

W sumie jednak to Jonas Vingegaard przejął kontrolę dzięki 24-sekundowej przewadze nad kolegą z drużyny Wilko Keldermanem.. Na trzecim stopniu podium znajduje się szósty tego dnia Włoch Diego Olissi (UAE Team), tracący do Duńczyka 25 sekund. Tuż za Czwarte miejsce zajął Francuz Romain Gregoire (Groupama-FDJ) (+33 sekundy).. Dzisiejszą próbę indywidualną ukończył na jedenastym miejscu, ze stratą 42 sekund do mistrza Belgii. Romain Bardet z czasem +1:02 był 20. na scenie, ale upadek poprzedniego dnia zepchnął go tak daleko w klasyfikacji generalnej, że mimo to zyskał 11 miejsc (60.).

Gregoire IV, Barrett Painter 26. miejsce w klasyfikacji generalnej

Za Romainem Gregoire’em, pierwszym Francuzem w klasyfikacji generalnej, Aurélien Paret-Peintre (Décathlon AG2R La Mondiale), 26., 1:38 za Jonasem Wenggaardem. Jego przewaga na szczycie może wzrosnąć już w najbliższą środę, gdyż trzeci etap Tour of Poland odbędzie się na jego ulubionym placu zabaw: w wysokich górach. Trasa o długości 156,5 km zabierze uczestników z Wałbrzyc do Dusznik-Zdroju na Kos, z aż pięcioma wspinaczkami w menu dnia.

READ  Gilles Beaulieu zaprosił François Hollande'a do przygotowania się do dyskusji