Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według zarejestrowanych dietetyków najlepiej unikać 25 rodzajów pokarmów.

Unikanie niektórych produktów spożywczych może być trudne, zwłaszcza gdy są one specjalnie zaprojektowane tak, aby dobrze smakowały.

Ważne jest, aby zrozumieć, że pokarmy takie jak nabiał i pszenica są powszechnymi alergenami i niektórzy ludzie nie tolerują ich dobrze, mówi Julie Andrews, MS, RDN, zarejestrowana dietetyk i konsultant ds. żywienia w Wisconsin. Ale to nie znaczy, że jest to złe dla wszystkich.

Ale jeśli oboje Nikt nie ma ciała Po prostu różne i pokarmy, na które możesz reagować negatywnie, jest kilka pokarmów, których warto unikać. Są to te, które nie oferują organizmowi dużej wartości odżywczej lub, w najgorszym przypadku, stanowią zagrożenie dla organizmu. zdrowie. Oto, o czym musisz wiedzieć Żywność, którą powinieneś Pomyśl o ucieczce.

1. Owoce w puszkach w syropie

Dlaczego ten rodzaj owoców jest tak pyszny? Cukier, cukier i więcej cukru. Gdy owoce są konserwowane w lekkim syropie lub syropie ciężkiOznacza to, że cukier został dodany do owoców, mówi Amy Gorin, MS, RDN, właścicielka Amy Gorin Nutrition w rejonie Nowego Jorku. Same owoce są wystarczająco słodkie, więc nie ma takiej potrzeby Cukier dodane z nimi.

konserwy w syropie

Jeśli jednak lubisz owoce w puszkach, Oto dobre wieści : Są owoce w puszkach nie zawinięte w mieszankę syropu. Pamiętaj tylko, aby przeczytać etykietę składników, aby upewnić się, że produkt jest puszkowany w 100% soku lub wodzie, mówi Gorin. żaden z tych produkty Nie zawiera dodatku cukrów.

2. Ghee warzywne

Do pieczenia ta margaryna może wyrządzić więcej szkody niż pożytku w przypadku ciast i ciastek. To dlatego, że margaryna zawiera uwodornione oleje, które są tłuszczami wytworzonymi przez człowieka poprzez dodanie cząsteczki wodoru do olejów roślinnych, aby stały się one stałe w temperaturze pokojowej, mówi Andrews.

tłuszcz warzywny

Ale jeśli uwodornione oleje są dobre dla producentów, ponieważ Zwiększają trwałość produktuNie są dla ciebie dobre. Regularne spożywanie olejów uwodornionych może zwiększyć wskaźnik złego cholesterol Andrews mówi: LDL i niski poziom dobrego cholesterolu HDL mogą zatem zwiększać ryzyko chorób serca. W rzeczywistości lepiej jest używać prawdziwych treści masło Dodaje, że gotując z umiarem zamiast ghee.

READ  Na Marsie Curiosity sfotografował dziwne skaliste macki

3. Bezmleczna śmietanka do kawy

To coś innego Produkt zawierający te uwodornione oleje, mówi Andrews. Ponadto śmietanki bezmleczne lub kremy płynne zawierają również syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy – który może uszkodzić wątrobę poprzez zwiększenie zawartości tłuszczu w wątrobie – oraz sztuczne słodziki, które są powiązane z różnymi problemami, zwłaszcza z układem trawiennym. (Inne alternatywne cukry kukurydziane mogą mieć podobny wpływ na organizm, takie jak naturalny syrop kukurydziany, izolat fruktozy, syrop kukurydziany, syrop glukozowy lub fruktozowy oraz syrop z tapioki.)

Bezmleczna śmietanka do kawy

Nie oznacza to, że powinieneś całkowicie zrezygnować z kawy (i Korzyści towarzyszący). Zamiast tego spróbuj pić Kawa Czarne lub zastąp śmietanki bezmleczne migdałami, kokosem, mlekiem z orzechów nerkowca, mlekiem owsianym lub ekologicznymi śmietankami od krów karmionych trawą.

4. Soda dietetyczna

Soda dietetyczna jest pełna sztucznych słodzików, które są przede wszystkim odpowiedzialne za to, dlaczego tak jest należy unikać Napoje dietetyczne, kiedy tylko możesz. Te słodziki mogą być bardziej szkodliwe niż cukier, mówi Shonali Soans, MS, RD, CDN, dietetyk zarejestrowany w New York City Nutrition. Sztuczne słodziki są powiązane zarówno z rakiem (chociaż potrzebne są większe badania, aby określić ryzyko) i problemami trawiennymi, a aspartam – główny składnik napojów dietetycznych w szczególności – jest również powiązany z rozwojem cukrzycy, mówi Swans.

napój dietetyczny

5. Niskotłuszczowe Masło Orzechowe

The masło Orzechy są dla Ciebie świetne, głównie dlatego, że zawierają korzystne tłuszcze nienasycone. Ale kiedy zaczniesz usuwać tłuszcz z masła Orzeszki ziemneNie tylko zmniejszasz ilość zdrowych dla serca tłuszczów, ale możesz również otrzymać produkt z dodatkiem cukru i składników wypełniających, mówi Gorin. Te składniki są dodawane w celu zrekompensowania usuwania tłuszczu.

lekkie masło orzechowe

Dobra zasada kupowania masła od Orzeszki ziemne ? Gorin mówi, że powinien być naturalny i mieć tylko trzy składniki na etykiecie: orzeszki ziemne, olej i może szczyptę soli.

READ  Dlaczego Dania zrezygnuje ze szczepień przeciwko Covid od wiosny

6. Grubość cegły

Ryby są podstawą Twojej diety, ale najlepiej jeść owoce morza o wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości rtęci, takie jak łosoś oraz sardynki, które zawierają również korzystne kwasy omega-3, EPA i DHA.

cegła

Ale powinieneś unikać zamawiania pojedynczej ryby, gdy jesteś w okolicy Restauracja Owoce morza ? Ryba kafelkowa, która jest bogata w rtęć i może powodować zatrucie, jeśli zostanie spożyta w zbyt wysokim stężeniu.

7. Zboża z białej mąki

Tak, te słodkie płatki do śniadanie Pyszne, ale uważaj, że robi się je z białej mąki.

Te rodzaje zbóż mają niską zawartość składników odżywczych i bogaty Węglowodany są rafinowane, mówi Andrews, co oznacza, że ​​nie nasycają Cię i mogą powodować skoki i spadki poziomu cukru we krwi. Może to przyczynić się do niskiego poziomu energii, wahań nastroju i głodu. Zamiast tego wybierz płatki zbożowe o wysokiej zawartości błonnika, takie jak płatki z otrębów.

Zboża z białej mąki

8. Truskawki nieekologiczne

Truskawki znajdują się na szczycie listy dziesiątek brudnych produktów spożywczych opracowanej przez Environmental Working Group, które są silnie zanieczyszczone pestycydami, gdy są uprawiane w sposób konwencjonalny. Problem, oprócz obaw o środowisko, polega na tym, że te pestycydy mogą również mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.

Pestycydy na naszym terenie karmić To może zaburzać gospodarkę hormonalną, mówi Swans. Substancje zaburzające gospodarkę hormonalną działają, wiążąc się z naszymi receptorami hormonalnymi i powodując słabszy lub silniejszy efekt, zaburzając naszą funkcję hormonalną, mówi Swans. Może to być szczególnie szkodliwe dla kobiet, które mogą borykać się z reperkusjami, takimi jak zaburzenia równowagi hormonalnej lub problemy z tarczycą.

truskawka nieorganiczna

9. Witam

to jest Mięso Klasyczna kanapka w południe ma więcej wad niż zalet ze względu na jej szarpane ustawienie. mięso Sól wiąże się z wieloma poważnymi problemami, w tym wysokie ciśnienie krwi i choroby serca, mówi Andrews. Ale salami też jest bogaty Tłuszcze nasycone zawierają azotan sodu, mówi Andrews, który może przekształcić się w związki zapalne, które są szkodliwe dla zdrowia.

READ  W Drodze Mlecznej odkryto tajemniczą strukturę

kotlety

10. Koktajl z sokiem owocowym

Nie daj się zwieść słowu sok. Słowo koktajl odnosi się do soku zmieszanego z dodatkiem cukru, wyjaśnia Gorin.

Koktajl z soku owocowego

Jest to niepotrzebne i dodaje organizmowi dodatkowych kalorii dzień. Więc zamiast wybierać mieszankę soków koktajlowych bogaty Cukier na początek dnia, wybierz 100% sok owocowy, jeśli chcesz naprawdę zafundować sobie.