Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wariant indyjski, obecnie klasyfikowany jako „ciągły”, faktycznie jest przedmiotem handlu we Francji?

Wariant indyjski, obecnie klasyfikowany jako „ciągły”, faktycznie jest przedmiotem handlu we Francji?

W swojej ostatniej analizie ryzyka Public Health France wskazała, że ​​zwiększyła swoją czujność wobec zmiennej B.1.617, którą wykryto w Indiach. We Francji wykryto tylko „przypadki zaimportowane”.

Obecnie brytyjski wariant Covid-19 – postrzegany jako „budzący niepokój” – nadal stanowi 82,8% szczepów reakcji łańcuchowej we Francji, ale nie jest jedynym, który został przetestowany przez służby zdrowia. Odmiana indyjska, zwana również B.1.617, zyskała w ostatnich dniach wiele uwagi, gdy w kraju ponownie pojawiła się śmiertelna epidemia.

w Analiza ryzyka w środęSanté publique France zwraca uwagę, że ta zmienna, która do tej pory była „poddawana ocenie”, jest obecnie klasyfikowana jako „zmienna do monitorowania”.

Zbadano dwie mutacje

Jeśli wariant indyjski niepokoi naukowców, to dlatego, że niesie mutację – E484Q – która „może mieć znaczący wpływ na ucieczkę immunologiczną”. Innymi słowy, może być bardziej odporny na istniejące szczepionki. Jednak na tym etapie nie zostało to jeszcze „oficjalnie udowodnione”.

Zawiera również drugą mutację, L452, która byłaby „związana z ryzykiem zwiększonej zdolności przenoszenia wirusa i możliwością ucieczki immunologicznej”.

„Dotychczasowe dane nie pozwalają na ustalenie bezpośredniego związku między pojawieniem się i rozpowszechnieniem wariantu B.1.617 w Indiach (z mutacjami E484Q i L452R) a skrajnie niekorzystną sytuacją epidemiologiczną obserwowaną obecnie w tym kraju. , ”Jednak Moderate Public Health France.

W Indiach rasa ta stanowi coraz ważniejszą część zidentyfikowanych podgatunków. „Wariant B.1.617 będzie reprezentował w dniu 14 kwietnia 2021 r. 61% zsekwencjonowanych próbek w stanie Maharasztra, w którym został odkryty. Na poziomie krajowym będzie stanowił 15–20% zsekwencjonowanych próbek”, szczegółowo informując Zdrowie Francja.

Przypadki wariantu indyjskiego przewijały się przez Francję

We Francji dotychczas zidentyfikowano tylko dwa przypadki tego indyjskiego gatunku: są to „przypadki importowane” z Indii Zachodnich. Lokalne media podały, że były to dwie osoby, które podróżowały z Indii do Republiki Dominikany i zmierzały na Gwadelupę. RCI. Według regionalnej agencji zdrowia na wyspie nie wykryto żadnego śladu tego wariantu, z wyjątkiem tych dwóch.

READ  bezpośrednio. Covid-19: nowy rekord zgonów w Rosji

Odmiana indyjska została odkryta w czwartek w Belgii wśród studentów indyjskich, którzy przejeżdżali przez Paryż. Według belgijskiego wirusologa Marca Van Ransta, grupa wylądowała w Roissy 12 kwietnia, a pięć dni później u kilku studentów wystąpiły objawy wirusa. Analizy przeprowadzone w Louvain pozwoliły określić, czy był to wariant indyjski.

Według wielu ekspertów padliby ofiarą „super zanieczyszczenia”, prawdopodobnie w ramach swojej grupy, podczas podróży autobusem, która zabrała ich z regionu Paryża do Belgii.

Zagrożenie, na które trzeba uważać

Poza tymi „importowanymi” przypadkami nie jest niemożliwe, aby indyjska alternatywa faktycznie krążyła we Francji pod radarem, z wyjątkiem tego, że Antoine Flahault, dyrektor Światowego Instytutu Zdrowia w Genewie, z paryski. Według epidemiologa jest całkowicie możliwe, że wariant B.1.617 był obecny we Francji i nie został wykryty, „ponieważ nie zsekwencjonowano 100% pozytywnych testów”.

„Pytanie z tą alternatywą brzmi: czy może konkurować z Brytyjczykami, którzy stanowią obecnie większość na świecie? Jest to możliwe, ponieważ wydaje się, że tak właśnie dzieje się w Indiach, gdzie Brytyjczycy byli już dobrze ugruntowani. Indyjska alternatywa na francuskiej ziemi byłaby bardzo złą wiadomością – podsumowuje Antoine Flahault.

Specjalista chorób zakaźnych, Karen Lacombe, uważa, że ​​jej rychłe przybycie do Francji jest „jasne”. W środę powiedziała, że ​​jeśli już go tam nie ma, „to kwestia dni”. Informacje o FrancjiWezwał do monitorowania wyników testów reakcji łańcuchowej polimerazy, aby „przerwać łańcuchy transmisyjne” i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się.