Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W sobotę 23 października FDSEA i JA 22 wzywają do wiecu

W sobotę 23 października FDSEA i JA 22 wzywają do wiecu

Podczas gdy bretońskie wychowanie cierpi z powodu braku płac, związkowcy zbierają się w Bretonie, aby „dyskutować i pracować razem”.

Co by się stało z bretońską gospodarką bez edukacji? », pytanie Fabienne Garel i Jérémy Labbé, odpowiednio na czele FDSEA i JA Côtes d’Armor. „Żywność, energia i materiały… W obliczu stale rosnących kosztów i nieuwzględniania ich w wynagrodzeniach za swoje produkty, hodowcy są tak zakwaterowani, że niektórzy muszą na stałe opróżniać swoje pomieszczenia, a nawet przerywać zawód”. przekazali Ministrowi Rolnictwa, Przedstawicielom i Służbom Konserwatorskim W tej sytuacji, która już nie jest możliwa, związkowcy zwracają uwagę na brak „konkretnej odpowiedzi”. Dla nich nie można czekać na potencjalny wpływ Égalim 2. „Nasze sektory notują straty. Wszędzie szafy się powiększają. Pod koniec roku na 1000 litrów mleka zabraknie 50 euro. A ponieważ cena paszy wieprzowej sięga 300 euro/tonę, według ich obliczeń zabraknie 400 euro na świnię.

Zidentyfikowano przetwórców, dystrybutorów i wybranych urzędników

Podczas gdy koncepcja suwerenności żywnościowej była ostatnio wymachiwana w retoryce politycznej, Fabian Jarrell i Jeremy Labe potępili stale rosnący import. Wskazują na producentów stosujących hiszpańską wieprzowinę czy polski drób „zamiast francuskich surowców spełniających społeczne oczekiwania obywateli”. Odnoszą się do wybranych przedstawicieli terytorium, którzy nie wspierają w swoich dostawach pochodzenia francuskiego.
Wskazują wreszcie na rekordowe wyniki po dystrybucji Covid, „która utrzymała SRP – próg odsprzedaży ze stratą – czyli ponad 1,6 miliarda euro w kieszeni, podczas gdy to urządzenie miało zapewniać korzyści operacyjne”. I tak urzędnicy spotykają się ze wszystkimi rolnikami przed Plerińską Izbą Rolniczą w sobotę 23 października o godzinie 11:00.