Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Rolandzie Garrosie, sagi Nadala, z udziałem nadziei i wątpliwości

W Rolandzie Garrosie, sagi Nadala, z udziałem nadziei i wątpliwości

W czasie olimpijskiego święta tenis, obecny w menu od 1988 roku, rzadko należy do najbardziej kuszących dań. Być może winą jest sukces uznanych, wysoce dochodowych i dobrze nagłośnionych profesjonalnych torów mężczyzn (ATP) i kobiet (WTA) od jednego końca roku do drugiego. Stąd czasami brak apetytu wśród niektórych wielkich nazwisk na Gamestime: podczas ostatniej edycji w Tokio, w 2021 roku, połowa z pierwszej dziesiątki wśród mężczyzn i prawie tyle samo wśród kobiet ogłosiła pakiet.

Przeczytaj także | Igrzyska Olimpijskie 2024, przypominające pierwsze francuskie sukcesy: złoto Antoine’a Duponta i bluesa w rugby Sevens, srebro Luca Mkhedze i Aurian-Malou-Breton, brąz Sherine Bouclé.

Ruszaj się, nie masz nic do jedzenia? Nic tego lata. Po pierwsze ze względów dekoracyjnych. W Paryżu tenis oferuje sobie wymarzoną, jeśli nie wyjątkową scenę: scenę Rolanda Garrosa i jej korty ziemne kojarzące się z Wielkim Szlemem.

Wracając do kwestii castingu. Wśród mężczyzn, włoski numer 1 na świecie, Jannik Sinner, mógł wycofać się w ostatniej chwili z powodu zapalenia migdałków, podczas gdy są tam inni zawodnicy wagi ciężkiej, poczynając od Serba Novaka Djokovica (37 lat). Po kontuzji na początku czerwca w środku turnieju Roland Garros, 24. mistrz Wielkiego Szlema wrócił na kort, aż do finałowego meczu na Wimbledonie w połowie lipca. W sobotę wygranie swojego pierwszego meczu zajęło mu niecałą godzinę. Zwycięzca w Porte d’Auteuil w czerwcu, a następnie na Wimbledonie przeciwko Serbowi, 21-letni Hiszpan Carlos Alcaraz, również potwierdził swój bilet do drugiej rundy w trybie szybkim.

Urojenia i niepokój

Jednak nadzieje, emocje i wątpliwości wywołane turniejem olimpijskim można obecnie podsumować, nieco przesadnie, w pięciu literach: Nadal. 38-letni Hiszpan, który został koronowany 14 razy w Rolandzie Garrosie, z pewnością ma ciało, które krzyczy dookoła. Ale on także, a przede wszystkim, chce opóźnić swój zmierzch, udając mu się wyjście, którego data pozostaje niepewna.

READ  Ukraina, Polska i Gruzja zakwalifikowały się do Euro 2024

Porte d’Auteuil, jego obecność niesie ze sobą wiele pytań, fantazji i obaw. Czy jesteśmy świadkami ostatniego rozdziału sagi Nadala na Rolandzie Garrosie? W ostatnim turnieju w swojej karierze? Czy będzie mógł startować w zawodach bez żadnych problemów fizycznych? Czy w niedzielę pokona skromnego Węgra Martona Fucsovicsa w grze pojedynczej, zanim w drugiej rundzie spotka się z Novakiem Djokoviciem w konfrontacji, która przywoła wspomnienia i kilka legendarnych meczów? Jakie są jego wyjątkowe relacje w grze podwójnej z młodym rodakiem Carlosem Alcarazem?

Przeczytaj także | Carlos Alcaraz i Rafael Nadal w kadrze Hiszpanii na Mistrzostwa Olimpijskie w tenisie w Paryżu w 2024 r.

Na to ostatnie pytanie Mallorca udzielił kilku odpowiedzi w sobotni wieczór, po swoim pierwszym zwycięstwie nad Argentyńczykami Máximo Gonzálezem i Andresem Moltenim (7-6, 6-4), rozstawionym z numerem 6. Durant odegrał ważną rolę w meczu , zastępując Nadala najlepiej jak potrafił. Dobre strzały, dobra wizja gry i chociaż wydaje się, że starszy z zawodników chroni prawe udo imponującym bandażem, rekompensuje bezpośrednie błędy swojego kolegi z drużyny.

Pozostało Ci do przeczytania 52,29% tego artykułu. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.